Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 22:26
Reklama

Gmina Hanna: W nocy skradziono nam krowy!

Do naszej redakcji zgłosili się państwo Jaroszukowie z gminy Hanna. Twierdzą, że z ich łąki ukradziono 3 krowy. – Jak można ukraść bydło, przy którym chodziliśmy od rana do wieczora? – pytają mieszkańcy Janówki. Sprawą zajęła się włodawska policja. Rolnicy proszą o pomoc czytelników Słowa Podlasia. 
Gmina Hanna: W nocy skradziono nam krowy!

– Prowadzeniem gospodarstwa zajmujemy się od lat. Pomagają nam 2 córki – opowiada Jan Jaroszuk. – Mieliśmy 16 krów i 9 jałówek, które za dnia z powodu słońca przebywały w oborze. Po dojeniu wyprowadzaliśmy je na łąkę, na całą noc. Łąka znajduje się 150 m od obory. Rano, 27 września, zauważyłem, że brakuje dwóch krów. Początkowo myślałem, że się zerwały albo że przegoniła je wataha psów lub wilków. Ale krowy jakby zapadły się pod ziemię – opowiada zmartwiony gospodarz.

Twierdzi, że po śladach udało mu się ustalić wstępny scenariusz nocnego wydarzenia. – Początkowo złodziej wyprowadził 4 krowy, przez mostek w głąb lasu, jakieś 800 m od łąki. Tam próbował je załadować do samochodu, ale jedna się nie dała i wróciła. Proszę zwrócić uwagę, że to nie takie proste załadować bydło do transportu. Złodziej musiał je doprowadzić do drogi polnej łączącej Janówkę z Wygnanką – mówi pan Jan. Żona, Małgorzata dodaje, że niemal identyczny scenariusz powtórzył się w nocy z 1 na 2 października. – Wtedy złodziej ukradł dwie biało-czerwone krowy, ale jedna wróciła. Ta sama, co za pierwszym razem. Nazwiemy ją Bohaterka – opowiada przez łzy kobieta i pyta: - Jak można tak nie szanować ciężkiej ludzkiej pracy?

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 października


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
xD 24.10.2019 11:20
Czerwona krowa Bohaterka. Ciekawe co na to fioletowa Milka...

czyt 24.10.2019 16:07
Co na to Policja? Nie znajdą, choć wszystko pod nadzorem i zakolczykowane. Profesjonaliści, albo kupią

Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama