Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:54
Reklama

Biała Podlaska: Skandal w bialskiej komendzie policji

Zastępca komendanta głównego, komendant wojewódzki oraz wyżsi oficerowie oddawali do użytku nowy komisariat w Wisznicach, gdy auto należące do funkcjonariuszki ruchu drogowego wjechało w latarnię. Następnie pojazd został porzucony na poboczu a kierowca uciekł. Śledztwo w sprawie kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i podżegania do składania fałszywych zeznań prowadzi bialska prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Zawieszona jest policjantka oraz inny funkcjonariusz - Wstyd na cały garnizon – komentują ich koledzy.
Biała Podlaska: Skandal w bialskiej komendzie policji

Kolizja miała miejsce 22 października, przed godziną 15. na al. Solidarności w Białej Podlaskiej. Po przybyciu na miejsce służb okazało się, że pojazd jest zamknięty. Nie było też nikogo w środku auta, ani w jego okolicy. Postanowiono więc odnaleźć kierującego. Szybko okazało się, że właścicielką auta jest funkcjonariuszka bialskiej komendy. Po jakimś czasie policjantka zjawiła się na międzyrzeckim komisariacie, gdzie poddała się badaniom na trzeźwość. Według naszych źródeł pierwszy wynik nie wykazał zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, jednak drugi pomiar dokonany już w obecności prokuratora pokazał 0,29 mg, czyli ponad 0,5 promila. Od policjantki pobrano także krew do badań.

Po przeprowadzeniu działań w trybie art. 308 kodeksu postępowania karnego (w każdej sprawie, w wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, można przeprowadzić w niezbędnym zakresie czynności procesowe konieczne dla zabezpieczenia śladów i dowodów przed ich utratą, zniekształceniem lub zniszczeniem) materiały przekazano prokuraturze. - Wszczęliśmy śledztwo w sprawie kierowania przez znajdującą się w stanie nietrzeźwości samochodem marki Seat Ibiza w ruchu lądowym – informuje Edyta Winiarek, prokurator rejonowa w Białej Podlaskiej. Na razie nie wydano jeszcze postanowienia o przedstawieniu zarzutów. Służby ustalają czy doszło do złamania prawa, a jeżeli tak, to kto tego dokonał.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym oraz elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 listopada


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
tak załatwiamy sprawy 06.11.2019 21:33
Zostaje uderzony chłopak przez nieustaloną osobę.Traci przytomność.W szpitalu stwierdza się krwiaka i wstrząs mózgu.Po trzydniowym pobycie w szpitalu chłopak zgłasza na policji pobicie,następnego dnia śledztwo zostaje umorzone a kilka dni pózniej to umorzenie zatwierdza prokurator Winiarek.można? można.

Znamy to 06.11.2019 21:02
Ha ha bialska policja jest nietykalna ,Oni mogą wszystko.W lutym został zatrzymany macho z 2tak z dwoma kilogramami marychy, groziło mu 10 lat gazety aż huczały o tym i już ucichło ,ale już na wolności bo wpisali że miał dwa gramy...jednym słowem mafiozy....tu pomocy nie otrzymasz..

ehh 11.11.2019 11:06
to nie tak było

Przyjaciel-KMP 06.11.2019 20:34
Prokuratura nic w tej sprawie nie zrobi... sprawę podjąć musiała, bo był medialny rozgłos, ale każdy wie, że Prokuratura i Policja w Białej Podlaskiej to jedna ręka. Choćby wspomniana Pani prokurator E.Winiarek, czy przypadkiem jej mąż to nie młodszy inspektor Robercik Winiarek - z tutejszej Komendy Policji ???. No chyba Pancia nie skrzywdzi Tatuncia ! Rozejdzie się po kościach jak wiele spraw wcześniej i tyle !!!

umba 11.11.2019 11:06
już zrobiła, nie siej fermentu jak nie wiesz jak to działa

Ola 06.11.2019 12:12
Wszędzie coś. Ach ta policja. Dobrze że wyszło na jaw. W tomaszowskiej policji woj. łódzkim ujawnia się dane osobowe ( np. zwolnienia lekarskie) i wszystko jest zamiatane pod dywan.

Maciek 05.11.2019 22:00
Paździerzowe państwo PIS.

wiem 11.11.2019 11:07
o ten jeden to był człowiek pslu

rysiek 05.11.2019 09:34
Powinni jeszcze przeprowadzić kontrolę wszystkich prowadzonych postępowań jakie prowadzono od wielu lat nabijając statystykę chociażby we wspomnianych Wisznicach pod nadzorem prokuratorów i sądów którzy sprawy przyklepywali pobierając za to stosowne wynagrodzenia czy jak kto woli apanaże za fałszywą wykrywalność.

Gwidon 05.11.2019 21:37
Dokładnie tak , wszystkie prowadzone postępowania od dziesięćiu lat !!!!

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama