Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 11:32
Reklama

Solary odbijają się burmistrzowi czkawką

Miasto musi zapłacić ponad 150 tys. zł dostawcy instalacji solarnych. Firma ma korzystny wyrok sądowy. Burmistrz zapowiada apelację.
Solary odbijają się burmistrzowi czkawką
Autor: A.Franczuk

Spółka Ensol z Raciborza, która dostarczyła instalacje solarne w ramach projektu "Czysta energia w powiecie radzyńskim", wygrała proces z miastem Radzyń Podlaski. Wyrok zapadł we wtorek 3 stycznia w wydziale gospodarczym Sądu Okręgowego w Lublinie. Miasto musi zapłacić ponad 150 tys. zł, na które składa się kwota główna z odsetkami (na koniec kwietnia ubiegłego roku było to 112 tys. zł) oraz ponad 43 tys. zł kosztów sądowych.

Firma Ensol była oficjalnie zgłoszonym i jedynym dostawcą zestawów solarnych. Kolektory montowała firma Rapid z Białej Podlaskiej. Liderem projektu był Radzyń Podlaski, a przystąpiły do niego też wszystkie gminy powiatu radzyńskiego.Dwa lata temu nowy wówczas burmistrz Jerzy Rębek zerwał umowę z wykonawcą, bo ten spóźniał się z montażem instalacji. Bialska spółka ogłosiła upadłość. Kolektory, dostarczone przez spółkę Ensol, montowała inna firma, wyłoniona w przetargu. Projekt dokończono, ale dostawca kolektorów nie dostał ani grosza. Spółka poszła do sądu.

Aneta Franczuk

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 2.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama