Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:42
Reklama

Uratowali bezdomnego przed zamarznięciem

Policjanci bialskiego patrolu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej 10 stycznia uratowali przed zamarznięciem bezdomnego 47-latka. Przebywał on w opuszczonym budynku przy ulicy Akademickiej, pozbawionym dachu oraz części okien.
Uratowali bezdomnego przed zamarznięciem

– Mężczyzna nie miał części ubrań, był silnie wyziębiony, a na jego ciele widoczne były pierwsze ślady odmrożeń. Policjanci ogrzali go, a na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało ofiarę mrozów do szpitala – informuje Wojciech Lesiuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna był znany bialskim policjantom, ponieważ w budynku tym widywano go wcześniej wielokrotnie. Za każdym razem jednak konsekwentnie odmawiał skorzystania z pomocy funkcjonariuszy, którzy chcieli przewieźć go do noclegowni na czas największych mrozów.

– Od dłuższego czasu w kraju panują ujemne temperatury, stanowiące poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, mieszkających samotnie i w podeszłym wieku. Dlatego też policjanci bialskiej komendy w trakcie codziennej służby regularnie sprawdzają miejsca, w których takie osoby mogą przebywać – informuje Lesiuk.

(mm)

 

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama