poniedziałek, 29 kwietnia 2024 17:40

Odpadli po rzutach karnych

Pierwszoligowi piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. W drugiej rundzie eliminacyjnej przegrali na wyjeździe z drugoligowym MKS Grudziądz po rzutach karnych.

Autor: Arkadiusz Kielar

MKS Grudziądz – AZS AWF Biała Podlaska 27:27 (14:18), rzuty karne: 4:3

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski, Ostrowski, Sętowski - Stefaniec 6, Maksymczuk 5, Banaś 4, Niedzielenko 3, Urbaniak 3, Ziółkowski 3, Kandora 2, Nowicki 1,  Mazur.

Osłabiony przez kontuzje (Michał Bekisz, Leon Łazarczyk, Kamil Kozycz) zespół z Białej Podlaskiej prowadził czterema bramkami do przerwy, ale w drugiej połowie miejscowi odrobili straty i wyszli na prowadzenie 24:23 w 51 minucie. A na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zespół z Grudziądza prowadził 27:24. Nasi po bramkach Bartosza Ziółkowskiego, Przemysława Urbaniaka i Norberta Maksymczuka zdołali jednak doprowadzić do remisu. O losach meczu rozstrzygnęły rzuty karne, w których minimalnie lepsi okazali się drugoligowcy.