piątek, 3 maja 2024 17:32

Piłkarze ręczni AZS AWF walczyli z liderem

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska wrócili do gry w pierwszej lidze i na dzień dobry zmierzyli się we własnej hali z liderem tabeli, KPR Legionowo. Mecz był emocjonujący, a jego losy ważyły się do ostatnich sekund.

Autor: Adam Trochimiuk

AZS AWF Biała Podlaska – KPR Legionowo 25:26 (14:13)

AZS AWF Biała Podlaska: Adamiuk - Stefaniec 7, Ziółkowski 4, Banaś 3, Kozycz 3, Łazarczyk 3, Urbaniak 3, Kandora 1, Niedzielenko 1, Dorofiejew, Mazur, Nowicki.

Gospodarze chcieli zrewanżować się rywalom za porażkę 28:35 w pierwszym meczu obu zespołów w tym sezonie w Legionowie. Ale zaczęli nerwowo i dopiero w 8 minucie zdobyli pierwszą bramkę w meczu. Po trafieniu Patryka Niedzielenki. Przegrywali wtedy 1:3, ale z biegiem czasu podopieczni trenera Dmitrija Tichona spisywali się coraz lepiej. I w 21 minucie prowadzili 10:5. Od 49 minuty znowu do głosu doszli jednak przyjezdni, którzy potrafili wypracować sobie czterobramkową przewagę (21:25 w 53 minucie). Nasi walczyli do końca i doprowadzili do stanu 25:25. Ostatnie słowo w emocjonującej końcówce należało jednak do KPR. Rzut karny wykorzystał Michał Prątnicki i goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa. W bialskiej drużynie zadebiutował Białorusin Paweł Dorofiejew,

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa Podlasia".