Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 15:43
Reklama
Reklama

Powiat łosicki: Drogi odzyskały swoją funkcjonalność

Pod koniec zeszłego roku zakończono remont drogi powiatowej Meszki - Chotycze Kolonia – Chotycze, oraz ulicy Radzyńskiej. W zeszłym tygodniu oficjalnie otwarto obie inwestycje na realizację których samorządy pozyskały środki zewnętrzne w wysokości blisko 1,9 mln zł. Zmodernizowane drogi poprawią bezpieczeństwo mieszańców, podniosą także estetykę otoczenia.
Powiat łosicki: Drogi odzyskały swoją funkcjonalność

Budżet dwóch inwestycji przekroczył 2 mln zł. Nikt nie miał wątpliwości, że obie drogi wymagały szybkiej interwencji - dziury w jezdni, brak chodników dla pieszych i niedostateczne oświetlenie to tylko niektóre ze zgłaszanych problemów w tych rejonach. Tym bardziej cieszy fakt, że oba przedsięwzięcia zostały zrealizowane, a drogi odzyskały zapomnianą świetność. W zeszłym tygodniu oficjalnie otwarto oba odcinki. -Stan dróg na terenie miasta i gminy z roku na rok ulega poprawie - cieszy się burmistrz Mariusz Kucewicz. - To kosztowne inwestycje a potrzeby w tym zakresie są duże, dlatego bardzo cieszy każdy kilometr wyremontowanej nawierzchni.

Na ulicy Radzyńskiej wykonano nową nawierzchnię, chodniki, pętlę autobusową oraz urządzenia poprawiające bezpieczeństwo pieszych, azyle i bariery ochronne. Podczas spotkania, które odbyło się 25 lutego, efekty prac mogli poznać posłowie Krzysztof Tchórzewski i Daniel Milewski, reprezentująca wojewodę mazowieckiego, Anna Kaszuba, starosta Katarzyna Klimiuk, wicestarosta Stefan Iwanowski, radni powiatowi, radni miasta i gminy, z przewodniczącą Ewą Hornowską, sekretarz Małgorzata Łaska, skarbnik Marta Stasiuk oraz pracownicy magistratu i starostwa. Inwestycję zasiliło wsparcie, z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 350 tys. zł. Pełny koszt wykonania zadania to 767 tys. zł. Pozostała kwota pochodzi z budżetu miejskiego. 

Ponad 2 km jezdni oddano też na nowo wyremontowanej drodze powiatowej Meszki-Chotycze Kolonia-Chotycze. Na inwestycję pozyskano fundusze stanowiące 80 procent wartości zadania z puli przeznaczonej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Kwota dotacji z budżetu państwa wyniosła 1 115 412 zł, pozostałą 310 256 zł. wyasygnowały samorządy powiatu łosickiego oraz miasta i gminy. - To jedna z wielu dróg, na terenie miasta i gminy pozostająca w zarządzie powiatu, która została wyremontowana przy wykorzystaniu budżetu naszego samorządu. Odbudowę wykonano na dwóch odcinkach o łącznej długości 2, 145 km. Wartość zadania to 1 407 488 zł - dodaje burmistrz. 

Prócz parlamentarzystów, urzędników i samorządowców w oficjalnej uroczystości oddania dróg do użytku udział wzięli także przedstawiciele Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów S.A., jak również sołtysi i mieszkańcy. Uroczystego poświęcenia dokonał dziekan dekanatu łosickiego ks. kan. Sławomir Kapitan proboszcz Parafii pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama