Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 21:10
Reklama
Reklama

Gmina Borki: Gmina ulepsza wodociąg

Do końca tego roku zrealizowane ma zostać przedsięwzięcie związane z bezawaryjnym dostarczaniem wody mieszkańcom. W gminie właśnie ruszyły prace związane z poprawą funkcjonowania sieci wodociągowej.
Gmina Borki: Gmina ulepsza wodociąg

To projekt za 3,2 mln złotych, z czego 2,2 mln złotych to pieniądze z UE pozyskane przez gminę w ramach RPO WL na lata 2014 – 2020. Celem projektu jest poprawa jakości systemu wodociągowego na terenie gminy Borki. Cel zostanie osiągnięty dzięki poprawie stanu technicznego sieci wodociągowej z obszaru gminy, dzięki czemu wyeliminowane zostaną spadki ciśnienia w sieci lub brak wody głównie w końcowych odcinkach sieci – informują urzędnicy.

Sfinalizowanie prac związanych z poprawą funkcjonowania sieci wodociągowej, która oplata gminę w ponad 90 proc, ma ustrzec mieszkańców niektórych wsi, przez sezonowymi problemami z dostawą wody. Sieć w gminie Borki sprawiała bowiem problemy szczególnie w upalnych okresach roku, gdy okazywało się, że brakuje wody w kranach. Sezonowo pojawiał się również problem z zatruciem wodociągu bakteriami z grupy coli.

W ramach inwestycji powstają odcinki sieci łączące nitki między Sitnem i Olszewnicą, Maruszewcem i Tchórzewem, Nowinami i Wolą Osowińską oraz w Krasewie Kolonii. Te zabiegi poprawia jakość i dostawę wody do 1,5 tys. mieszkańców.

Inwestycja ma zostać zakończona do końca tego roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ylhan AbhardżawedaTreść komentarza: To zależy ile ma lat ? W niektórych krajach świata już tak się nie pomaga w chorobie ludziom , którzy ukończyła 60 rok życia . Pieniądze idą na leczenie młodych.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 11:17Źródło komentarza: Wesprzyjmy lekarza Macieja Kisiela! Znany urolog walczy z ciężką chorobąAutor komentarza: StefanTreść komentarza: Czy ktoś przemyślał sprawę obwodnicy ? Sama nazwa już mówi, że to droga poza miastem ! Jak można włączać ulicę, gdzie jest teren zamieszkały, chodzi o Sielczyk ?!?!? Nawet przedłużenie wychodzi bezpośrednio na pasy startowe lotniska ?!? To jest pomysł poroniony !!!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:36Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Ruch wokół obwodnicyAutor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama