Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 grudnia 2025 22:28
Reklama
Reklama

Piękny jubileusz 50-lecia małżeństwa

Pobrali się 50 lat temu, a dzisiaj mogą stanowić wzór wytrwałości, miłości i cierpliwości dla współczesnych małżeństw. Pary z długoletnim stażem z gminy Sosnówka, które obchodzą w tym roku tzw. złote gody, otrzymały okolicznościowe medale.
Piękny jubileusz 50-lecia małżeństwa

A w tym roku niezwykły jubileusz świętowało aż 16 par z gminy Sosnówka: Maria i Adam Bożykowie, Maria Włodzimierz Dawidiukowie, Feliksa i Mieczysław Jaroccy, Maria i Kazimierz Kościuczykowie, Eugenia i Stanisław Krysa, Halina i Franciszek Maciejukowie, Marianna i Lucjan Majek, Zofia i Paweł Martychowcowie, Aniela i Jan Najdyhorowie, Eugenia i Jan Parafiniukowie, Janina i Sławomir Przybysławscy, Barbara i Jan Przybyszowie, Maria i Henryk Romaniukowie, Danuta i Jan Słabko, Zofia i Antoni Włoszek oraz Halina i Eugeniusz Wróblowie. 

Małżonkowie uczestniczyli we mszy św. w kościele pw. NNMP w Motwicy. Następnie w sali ślubów w Urzędzie Gminy w Sosnówce każda z par otrzymała medal przyznany przez Prezydenta RP. Wójt gminy złożył jubilatom życzenia oraz wręczył listy gratulacyjne i drobne upominki.

Przygotowano również część artystyczną w wykonaniu dzieci z miejscowej szkoły podstawowej, zespołu śpiewaczego z Rozwadówki i grupy Bracia P. ze Sławatycz.

Monika Pawluk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZamów prenumeratę tygodnika Słowo Podlasia na 2026 rok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama