Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 17:33
Reklama

Biała Podlaska: Policjanci w siedzibie bialskiej firmy

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie funkcjonariusze komendy wojewódzkiej policji weszli do siedziby znanej, bialskiej spółki budowlanej. Działania mają związek ze śledztwem w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi przedsiębiorstwa oraz ukrywania dokumentów.
Biała Podlaska: Policjanci w siedzibie bialskiej firmy

Śledztwo lubelska prokuratura prowadzi od maja tego roku. - Nadzorujemy postępowanie dotyczące wyrządzenia szkody w majątku spółki Budomex - mówi jej rzecznik, prokurator Piotr Marko. Czynności w całości powierzono Wydziałowi dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie. Niedawno funkcjonariusze przeszukali siedzibę firmy, zabezpieczyli dokumentację i nośniki danych.

- Postępowanie toczy się z zawiadomienia Sławomira Wasilewskiego, byłego wiceprezesa i udziałowca Budomexu. Dotyczy podejrzeń wyprowadzania pieniędzy ze spółki, a przez to działania na jej szkodę oraz ukrywania dokumentów spółki przed jej wiceprezesem i udziałowcem - wyjawia reprezentujący b. wiceprezesa mecenas Janusz Kaczmarek, obecnie adwokat, a w latach 2005-2007 prokurator krajowy i minister spraw wewnętrznych i administracji.

Zakwestionowane rozliczenia 
Opinię prawną na potrzeby Sławomira Wasilewskiego sporządził były prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Nie udało nam się na razie do niej dotrzeć. Dysponujemy jednak informacjami z których wynika, że b. wiceprezes zakwestionował jedną z faktur w trakcie analiz rozliczeń między przedsiębiorstwem a jego podwykonawcą. - Firma ta uzyskała od generalnego wykonawcy z tytułu umowy ponad 1,6 mln zł. Z kosztorysu wynikało, że powinna przeznaczyć na te prace maksymalnie nieco ponad 192 tys zł, tymczasem tylko do 4 września 2019 roku dostała 1,2 mln zł. - mówi nam jeden z naszych informatorów. (...)

Charakter czysto korporacyjny
Pełnomocnik Budomexu, mecenas Przemysław Bałut, zaprzecza zarzutom formułowanym przez adwokata Sławomira Wasilewskiego.

- Oba postępowania, jak się zdaje, zostały zainicjowane wyłącznie w intencji wywarcia nacisku w sporze o charakterze czysto korporacyjnym ze strony mniejszościowego wspólnika spółki, który podjął próby realizacji własnych interesów o charakterze konkurencyjnym wobec działalności spółki, jak też z wykorzystaniem jej majątku - zaznacza.

I kontratakuje. - Dość wskazać, że wedle najlepszej wiedzy władz spółki kancelaria mecenasa Janusza Kaczmarka została opłacona nie ze środków prywatnych Sławomira Wasilewskiego, ale z wykorzystaniem środków pieniężnych spółki, co nastąpiło bez wiedzy i akceptacji zarządu, rady nadzorczej oraz pozostałych wspólników. Sławomir Wasilewski konsekwentnie ignoruje jakiekolwiek wezwania ze strony spółki do osobistego i bezpośredniego wytłumaczenia się wobec jej organów z przedmiotowych zarzutów - precyzuje. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 4 sierpnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama