Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:02
Reklama

Z Polski i ze świata

Nowy taryfikator punktów karnych. Stracił prawo jazdy w 18 sekund
Nowy taryfikator punktów karnych. Stracił prawo jazdy w 18 sekund

Zaczęło się. Zmiany w przepisach sprawiły, że szybciej można stracić prawo jazdy i są kierowcy, którzy się o tym przekonali. Jeden z nich hurtem otrzymał 55 punktów.

20.09.2022 15:15    1
Ilu Polaków chciałoby szefa Ukraińca? Ich liczba stale rośnie
Ilu Polaków chciałoby szefa Ukraińca? Ich liczba stale rośnie

Jak polscy pracownicy podchodzą do swoich współpracowników z Ukrainy? Większość ich akceptuje. Obawy mają młodzi Polacy. Boją się, że zostaną zastąpieni przez Ukraińców.

20.09.2022 10:48
Przekop Mierzei Wiślanej otwarty. Trwa spór rządu z samorządem o dalsze finasowanie inwestycji
Przekop Mierzei Wiślanej otwarty. Trwa spór rządu z samorządem o dalsze finasowanie inwestycji

W sobotę 17 września, kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną został oficjalne otwarty. Rząd i samorząd nie mogą się dogadać, kto teraz zapłaci za pogłębienie rzeki Elbląg. A bez tego żaden większy statek nie wpłynie do portu w Elblągu.

20.09.2022 10:10
Zaczął się sezon na grzyby. A to oznacza, że policja będzie miała dużo pracy
Zaczął się sezon na grzyby. A to oznacza, że policja będzie miała dużo pracy

Zmierzch zapada szybciej. Wieczorami i nocami jest już zimno. A grzybiarze często gubią się w lesie i nie mogą wrócić do domów. Podpowiadamy, jak poruszać się po lesie.

20.09.2022 10:09
Dziurawy budżet to dziurawe drogi. Ile winni są gminom mieszkańcy gmin?
Dziurawy budżet to dziurawe drogi. Ile winni są gminom mieszkańcy gmin?

Blisko 90 mld zł – takim zadłużeniem zamknęły pierwsze półrocze samorządy. Tyle wynoszą zobowiązania mieszkańców wobec gmin. W efekcie nie mają one pieniędzy na inwestycje i utrzymanie dróg. Najgłośniej narzekają na to… mieszkańcy.

20.09.2022 09:47
Sara James w finale America's Got Talent. Które miejsce zajęła nastolatka z Polski?
Sara James w finale America's Got Talent. Które miejsce zajęła nastolatka z Polski?

14-letnia Sara James zachwyciła jurorów i widzów programu. Znane są już finałowe wyniki America's Got Talent.

16.09.2022 14:24    2
W Zakopanem już nie popijesz. Stolica Tatr ma dosyć pijanych turystów
W Zakopanem już nie popijesz. Stolica Tatr ma dosyć pijanych turystów

Władze Zakopanego mówią dość pijaństwu. Nie chcą już ani zataczających się na ulicach turystów, ani alkoholowych wybryków. Radni uchwalili nowe prawo.

16.09.2022 13:36    2
Płaca minimalna ostro w górę. Ile będzie nas to kosztowało?
Płaca minimalna ostro w górę. Ile będzie nas to kosztowało?

Od stycznia 3 mln Polaków zacznie zarabiać więcej. W lipcu dostaną jeszcze więcej. Rośnie płaca minimalna, tyle że razem z nią rośnie wiele innych obciążeń. Np. opłaty za publiczny żłobek.

16.09.2022 11:09
Rządowy plan na tani prąd. Realny czy kolejna kiełbasa wyborcza?
Rządowy plan na tani prąd. Realny czy kolejna kiełbasa wyborcza?

Premier obiecuje, że państwo zagwarantuje Polakom niższą cenę prądu. Ale stawia warunki. Sprawdzamy, czy można im sprostać, czy jest to kolejny festiwal rządowych obietnic.

16.09.2022 10:00
Koniec papierowych paragonów. Zastąpią je e-paragony
Koniec papierowych paragonów. Zastąpią je e-paragony

Niebawem papierowe paragony przejdą do historii. Zastąpią je e-paragony. Fiskusowi ułatwi to walkę z nieuczciwymi przedsiębiorcami, a klientom pomoże kontrolować wydatki.

16.09.2022 05:16    1
Cyberatak. Oszuści dają czas swoim „ofiarom” tylko do soboty 17 września
Cyberatak. Oszuści dają czas swoim „ofiarom” tylko do soboty 17 września

Rządowa agencja, która odpowiada za bezpieczeństwo w sieci, alarmuje o podejrzanych mailach. I ostrzega, że nie są to wiadomości od państwowej instytucji, ale od oszustów.

15.09.2022 07:39
40 procent Polaków nie ma jeszcze węgla na zimę
40 procent Polaków nie ma jeszcze węgla na zimę

Dramat węglowy trwa. Wiele polskich rodzin nie ma jeszcze opału na zimę. Tymczasem Jacek Sasin zwalnia prezesa kopalni za zbyt małe wydobycie węgla.

15.09.2022 07:12
Alkoblokada batem na kierowców prowadzących po wypiciu alkoholu
Alkoblokada batem na kierowców prowadzących po wypiciu alkoholu

Policja zatrzymała do kontroli 31-letniego kierowcę. W swoim aucie nie miał on zamontowanej alkoblokady, mimo że nakazał mu to sąd. Stracił prawo jazdy.

10.09.2022 07:00    1    1
Już widać, czym PiS będzie grał w kampanii wyborczej. Porwie ludzi czy obudzi demony?
Już widać, czym PiS będzie grał w kampanii wyborczej. Porwie ludzi czy obudzi demony?

Reparacje wojenne od Niemiec to nie jedyny temat, który zamierza podnosić PiS, walcząc o głosy wyborców. Właśnie zaczyna się kolejne ofensywa. Tym razem na celowniku są Czechy.

09.09.2022 15:11    6    1
Spotkała 5 papieży, mianowała 15 premierów, była symbolem Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II
Spotkała 5 papieży, mianowała 15 premierów, była symbolem Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II

70 lat na tronie. Powołała 15 premierów. Spotkała 5 papieży. Elżbieta II nie miała realnej władzy, ale była jedną z ikon współczesnego świata. Z jej odejściem skończyła się pewna epoka.

09.09.2022 14:40    1