Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 05:11
Reklama

Psychologia

Jak kochać introwertyka?
Jak kochać introwertyka?

Ekstrawertyzm i introwertyzm to wrodzone typologie psychologiczne, zdrowe formy osobowości. Jedna nie jest lepsza od drugiej, ale warto wiedzieć z kim żyjemy w związku, by lepiej się rozumieć i w odpowiedni sposób budować bliskość.

27.09.2016 14:52    2    2
Czy warto ufać instynktowi?
Czy warto ufać instynktowi?

Potocznie mówi się o instynkcie, że są to po prostu nasze przeczucia. Nie bazuje na wyuczonej wiedzy. Instynkt związany jest z wrażliwością człowieka, jego pozaświadomą możliwością docierania do tego, co w danej chwili jest optymalnym rozwiązaniem. Jak słuchać głosu instynktu?

15.09.2016 15:02
Jak rozpoznać toksyczny związek?
Jak rozpoznać toksyczny związek?

Badania wskazują, że blisko 70 proc. ludzi uważa, że żyje w toksycznym związku. Ankietowani, którzy tak odpowiadają, czują, że w relacji nie są kochani i cierpią z tego powodu. Oto symptomy, świadczące o tym, że związek nie jest korzystny dla żadnej ze stron.

05.09.2016 12:25    4    2
Jak się zmotywować do zmiany życia?
Jak się zmotywować do zmiany życia?

Wstajesz rano, zaczynasz dzień. Czy cieszysz się? Czy żyjesz z pasją? Jeśli nie, może właśnie nadszedł moment, w którym warto zadeklarować, że chcesz coś w swoim życiu zmienić. Skąd czerpać do tego motywację?

29.08.2016 17:08    1
Córka, wesoła w domu, na zewnątrz staje się zalękniona
Córka, wesoła w domu, na zewnątrz staje się zalękniona

Bardzo martwi mnie moja 9-letnia córka. Maja jest fajną, wesołą dziewczynką, ale w rodzinie. Gdy wychodzimy, staje się zalękniona i długo trwa zanim w nowym miejscu nawiąże jakąś znajomość. Czasem na mieście nawet nie chce podejść do koleżanki z klasy, która też jest z mamą. Boi się iść na zajęcia dodatkowe, bo "nie będzie nikogo znała", choć widzę, że miałaby ochotę. Czasem prosi mnie, abym z nią poszła, ale ona ma już 9 lat i wydaje mi się, że powinna już sobie radzić w takich okolicznościach. Co zrobić?

11.08.2016 17:27
Reklama
Reklama
Reklama