Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 12:06
Reklama

Wiadomości

Gmina Sławatycze: Trzeci powrót ikony św. Onufrego
Gmina Sławatycze: Trzeci powrót ikony św. Onufrego
Zakończyła się renowacja ikony św. Onufrego znajdującej się w monasterze w Jabłecznej. Liczący ponad pięćset lat wizerunek świętego, według podań przypłynął Bugiem na te tereny i został wyłowiony przez miejscowych rybaków. Obecnie odrestaurowywana jest równie stara ikona Matki Bożej Jabłeczyńskiej. Mnisi nie mają wystarczających funduszy na dokończenie prac. Proszą więc o wsparcie ludzi dobrej woli. 21.11.2020 11:42
Poza prawem: Proces zacznie się od nowa
Poza prawem: Proces zacznie się od nowa
Sprawa mężczyzny oskarżonego o narażenie na niebezpieczeństwo wybuchu mieszkańców jednego z bialskich bloków oraz jego partnerki będzie musiała toczyć się od początku.  21.11.2020 11:29    1
Biała Podlaska: Jaka będzie strategia rozwoju województwa do 2030 roku?
Biała Podlaska: Jaka będzie strategia rozwoju województwa do 2030 roku?
Uruchomienie Centrum Klasteringu i podjęcie działań związanych z zabezpieczeniem i retencją wód w rzekach, które dopływają do Krzny. Takie uwagi do Projektu Rozwoju Województwa Lubelskiego do roku 2030 zgłosił Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie.  21.11.2020 11:19
Radzyń Podlaski: Burmistrz apeluje, limituje, straszy podwyżkami
Radzyń Podlaski: Burmistrz apeluje, limituje, straszy podwyżkami
To już kolejny apel burmistrza miasta w sprawie odpadów bio. Tym razem wynika z niego, że mieszkańcom posesji jednorodzinnych nie spodobały się obostrzenia, jakie wprowadził burmistrz zarządzeniem mówiącym o ograniczeniu odbieranych odpadów bio. Mieszkańcy mają wątpliwości: – Płacę miesięczną stawkę za śmieci, w uchwale nie ma mowy o ilości odpadów jaką mogę oddać w miesiącu. Mają być posegregowane i tyle – dowodzi jeden z naszych rozmówców. – Czy zarządzeniem burmistrz może zmieniać zapisy uchwał? 20.11.2020 14:09    1
Kodeń: Odnowią dawną oficynę
Kodeń: Odnowią dawną oficynę
W parku Placencja w Kodniu zostanie odnowiona dawna oficyna, w której mieściło się przedszkole. Na ten cel udało się pozyskać milion złotych. W tym miejscu władze gminy chciałby urządzić izbę pamięci, w której znajdą się pamiątki przypominające o historii miejscowości. Być może w budynku będzie mieścić się też biblioteka, klub seniora i filia Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. 20.11.2020 12:04
Poza prawem: Jedno umorzone, drugie czeka
Poza prawem: Jedno umorzone, drugie czeka
Od opinii biegłych uzależniony jest termin zamknięcia śledztwa dotyczącego głośnego samobójstwa na bialskim SOR-ze. Wcześniej Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej umorzyła postępowanie w sprawie mężczyzny, który wyskoczył ze szpitalnego okna.  20.11.2020 09:00
Region: Wesprzyjmy nasze kina
Region: Wesprzyjmy nasze kina
Dwa kina z naszego regionu biorą udział w akcji pod nazwą "#wspieramykinapolskie". Jak wiadomo decyzją rządu już drugi raz w tym roku zostały one zamknięte ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Na razie więc nie możemy obejrzeć w nich filmu, ale możemy kupić bilet on-line, co pomoże kinom przetrwać ten trudny czas. 20.11.2020 08:03    1
Gmina Sosnowica: Czubacki znów bez sekretarza
Gmina Sosnowica: Czubacki znów bez sekretarza
Anna Obel-Szurek nie jest już sekretarzem gminy Sosnowica. Wójt nie przedłużył jej umowy. Lada dzień ogłosi konkurs na to stanowisko. 19.11.2020 15:57
Biała Podlaska: Radny zaprasza prezydenta do ruchu pro-life
Biała Podlaska: Radny zaprasza prezydenta do ruchu pro-life
Radny klubu Zjednoczonej Prawicy, Sławomir Potocki zaprosił prezydenta Michała Litwiniuka do ruchu pro-life. Stwierdził, że obawia się o wychowanie bialskiej młodzieży, obserwując zaangażowanie prezydenta w ideologiczne wystąpienia. Wcześniej Michał Litwiniuk wsparł protesty organizowane w Białej Podlaskiej przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. 19.11.2020 13:50    1
Gmina Łomazy: "Serce dla Zuzi" stanęło też w Łomazach
Gmina Łomazy: "Serce dla Zuzi" stanęło też w Łomazach
Do akcji zbiórki plastikowych nakrętek na rzecz czteroletniej Zuzi Witek z Międzyrzeca Podlaskiego, dołączył właśnie łomaski samorząd. W centrum Łomaz stanął metalowy pojemnik w kształcie serca, do którego mieszkańcy mogą wrzucać korki. Za każdy kilogram przekazanych elementów firma recyklingowa płaci kilkadziesiąt groszy, po czym cała kwota trafia na konto małej wojowniczki. 19.11.2020 13:44
Międzyrzec Podlaski: Interna przekształcona w oddział covidowy
Międzyrzec Podlaski: Interna przekształcona w oddział covidowy
Sytuacja epidemiczna od połowy października jest bardzo trudna. Szpitale pękają w szwach, pacjentów z Covid-19 z dnia na dzień przybywa, a dyrektorzy placówek borykają się z problemami kadrowymi. Nie inaczej sytuacja wygląda w międzyrzeckiej lecznicy, gdzie w ubiegłym tygodniu oddział internistyczny został przekształcony w oddział covidowy. 19.11.2020 10:37
Poza prawem: Przemytnikom papierosów nie spodobały się sądowe wyroki
Poza prawem: Przemytnikom papierosów nie spodobały się sądowe wyroki
Sąd Apelacyjny w Lublinie przyjrzy się raz jeszcze sprawie skazanych nieprawomocnie przemytników papierosów. W ubiegłym tygodniu zostały tam wysłane akta z apelacjami ich obrońców. Przypomnijmy, że mężczyzn zatrzymali w lutym ubiegłego roku funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów. 19.11.2020 09:30    1
Gmina Rokitno: W Cieleśnicy powstanie muzeum gorzelnictwa
Gmina Rokitno: W Cieleśnicy powstanie muzeum gorzelnictwa
W Cieleśnicy powstanie muzeum gorzelnictwa. Będzie nosiło nazwę Fabryka Wódek i Likierów Gatunkowych i stanie się częścią całego kompleksu, gdzie będą wytwarzane smakowe likiery, wina, a nawet podlaska whisky. Renowację przejdzie też oranżeria. Będą w niej urządzane wystawy, wernisaże i koncerty. Dodatkowo przy cieleśnickim pałacu zacznie funkcjonować kino letnie. 18.11.2020 17:51    1    1
Dębowa Kłoda: Wójt Dębowej Kłody zarażona koronawirusem
Dębowa Kłoda: Wójt Dębowej Kłody zarażona koronawirusem
Grażyna Lamczyk oraz jej bliscy zarazili się koronawirusem. - Nikomu nie życzę tego, co przechodzimy i jak się czujemy. To jest coś strasznego – mówiła z trudem wójt, gdy w ubiegłym tygodniu zadzwoniliśmy do niej. 18.11.2020 15:42
Walka ze skutkami COVID-19 – województwo lubelskie pozytywnie oceniane przez Komisję Europejską
Walka ze skutkami COVID-19 – województwo lubelskie pozytywnie oceniane przez Komisję Europejską
O tym jak istotna w dobie pandemii jest pełna elastyczność państw członkowskich w wykorzystaniu środków z Regionalnych Programów Operacyjnych, a także o tym jak województwo lubelskie prezentuje się na tle innych europejskich regionów rozmawialiśmy z Christopherem Toddem, dyrektorem Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. 18.11.2020 13:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Feliks Treść komentarza: "Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu," Poważnie?. Ale odkrycie. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:27 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO]
Reklama
Reklama