Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 00:52
Reklama

Wiadomości

Stefaniuk: Biała Podlaska skorzystała najwięcej
Stefaniuk: Biała Podlaska skorzystała najwięcej
Trzy lata przygotowań i udało się. Prezydent Dariusz Stefaniuk pod koniec roku podpisał preumowę dotyczącą dofinansowania tzw. Strategicznych Inwestycji Terytorialnych. Co dokładnie zostanie wykonane w ramach SIT? 23.01.2018 08:30    4    2
Drelów: Uczcili rocznicę męczeństwa unitów
Drelów: Uczcili rocznicę męczeństwa unitów
Wspólna modlitwa, zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą poległych w obronie wiary oraz spektakl – w taki sposób mieszkańcy uczcili kolejną rocznicę męczeństwa unitów drelowskich. W tym roku minęły 144 lata od krwawych wydarzeń przed miejscową świątynią, w których śmierć poniosło trzynastu unitów. 22.01.2018 10:21
Radzyń Podlaski: Dzięki Spomlekowi wiedzą, czym oddychają
Radzyń Podlaski: Dzięki Spomlekowi wiedzą, czym oddychają
Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego od kilku tygodni mogą sprawdzić jakość powietrza w mieście. Wszystko dzięki czujnikowi, jaki na swoim budynku zainstalowała mleczarnia Spomlek. Odczyty z czujnika miały zaspokajać wiedzę tylko pracowników firmy, ale ostatecznie dane o stanie powietrza otrzymują wszyscy mieszkańcy Radzynia. 21.01.2018 08:00    3    2
Powiat Radzyński: ASF atakuje świnie, do odstrzału idą dziki
Powiat Radzyński: ASF atakuje świnie, do odstrzału idą dziki
Stado 25 świń zlikwidowano w Derewicznej w gminie Komarówka Podlaska. Powiatowy lekarz weterynarii wydaje zarządzenie o odstrzale sanitarnym dzików, które koła łowieckie mają zrealizować do końca lutego. – Mieliśmy nadzieję, że zimą sytuacja z wirusem się uspokoi. Niestety byliśmy w błędzie – przyznaje starosta radzyński Lucjan Kotwica. 20.01.2018 08:04    3    5
Międzyrzec Podlaski: Nowe przystanki ułatwią życie kierowcom i pasażerom?
Międzyrzec Podlaski: Nowe przystanki ułatwią życie kierowcom i pasażerom?
Dwie dodatkowe zatoki przystankowe planuje wyznaczyć miasto wzdłuż ulicy Brzeskiej. Mogłyby z nich korzystać autokary i busy firm przewozowych. Ma to być sposób na rozwiązanie problemu komunikacyjnego na pobliskiej ul. Zarówie. 19.01.2018 08:30
W Łomazach drożej za śmieci niesegregowane
W Łomazach drożej za śmieci niesegregowane
Od początku roku w gminie zmienił się sposób odbierania odpadów. Mieszkańcy muszą je wkładać do worków w określonych kolorach. W górę poszła też stawka za odpady niesegregowane, bo wójt chce zmniejszyć liczbę gospodarstw, które nie segregują śmieci. 18.01.2018 09:16
Międzyrzec Podlaski: Listopadowe rocznice z udziałem prezydenta?
Międzyrzec Podlaski: Listopadowe rocznice z udziałem prezydenta?
Miasto i gmina wspólnie przygotują obchody związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości będą szczególne, bo uczczona zostanie też pamięć ofiar Krwawych Dni Międzyrzeca. Możliwe, że w listopadowych obchodach będzie uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda. 17.01.2018 08:00
Biała Podlaska: Parafianie dostawali bulwersujące ulotki
Biała Podlaska: Parafianie dostawali bulwersujące ulotki
 "Kto wierzy – klęka. Kto nie wierzy – nie klęka. Kto uczy klękać – prowadzi do wiary. Kto eliminuje klękanie – prowadzi do niewiary. Polska zginie, jeśli nie padnie na kolana przed Chrystusem ukrytym w Przenajświętszym Sakramencie ołtarza!" – taki przekaz znajdował się na ulotkach, które otrzymali mieszkańcy po mszy w jednym z bialskich kościołów. Nie kryją oburzenia. 16.01.2018 08:00    7    1
Biała Podlaska: Minister otworzyła Dom Samopomocy [GALERIA]
Biała Podlaska: Minister otworzyła Dom Samopomocy [GALERIA]
Choć działa od połowy grudnia, 9 stycznia został oficjalnie otwarty i poświęcony. Mowa o Środowiskowym Domu Samopomocy typu C, który mieści się przy ulicy Brzeskiej w dawnej siedzibie Straży Miejskiej. 15.01.2018 10:14
Gmina Terespol: Radni podzieleni, komu pomóc po nawałnicy
Gmina Terespol: Radni podzieleni, komu pomóc po nawałnicy
Rada Gminy Terespol pod koniec grudnia podjęła uchwałę o przyznaniu pomocy finansowej gminie Kęsowo poszkodowanej wskutek nawałnicy, która przeszła w sierpniu nad Pomorzem. Nie wszyscy jednak popierają ten wybór i uznają, że lepiej skupić się na bardziej poszkodowanych samorządach, albo na aktualnych, nie mniej ważnych potrzebach gminy. 14.01.2018 08:00
Brakuje lekarzy w bialskim szpitalu
Brakuje lekarzy w bialskim szpitalu
Nie ma zagrożenia dla funkcjonowania oddziałów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, ale dyrektor przyznaje: – Brakuje nam lekarzy. I zapowiada, że chętnie zatrudniłby specjalistów, chociażby ginekologa czy anestezjologa. 13.01.2018 08:00    1    1
Biała Podlaska: Inspekcja Transportu Drogowego zatrudni sto osób
Biała Podlaska: Inspekcja Transportu Drogowego zatrudni sto osób
Główna Inspekcja Transportu Drogowego planuje rozszerzenie działalności bialskiego oddziału i zatrudnienie kolejnych stu osób. Dyrektor GIDT przyznaje, że w Warszawie ciężko jest znaleźć chętnych do pracy, ale w Białej na pewno ich nie zabraknie. 12.01.2018 09:36
Czy Radzyń potrzebuje Mieszkań Plus?
Czy Radzyń potrzebuje Mieszkań Plus?
Czy w Radzyniu będzie realizowany program Mieszkanie Plus? Być może. Burmistrz wprawdzie nie wyklucza przystąpienia, ale też uważa, że sytuacja lokalowa w mieście jest dobra. Być może, ale za wynajem dwóch małych pokoi zapłacić trzeba od 800 do 1000 zł, czyli tyle, ile wynosiłby czynsz za lokal wybudowany w ramach programu Mieszkanie Plus. No i mieszkania z wolnego wynajmu docelowo się nie wykupi. 11.01.2018 09:26    2    3
Płonie przechowalnia owoców w Kolonii Dobryń
Płonie przechowalnia owoców w Kolonii Dobryń
W przechowalni owoców w miejscowości Kolonia Dobryń w gminie Zalesie około godz. 11.30 wybuchł wielki pożar. 10.01.2018 14:43    3
Rozpad PO w Terespolu. Burmistrz z 11 działaczami odszedł z partii
Rozpad PO w Terespolu. Burmistrz z 11 działaczami odszedł z partii
Zawrzało w politycznym środowisku po decyzji burmistrza Terespola Jacka Danieluka i jedenastu miejscowych działaczy o opuszczeniu szeregów Platformy Obywatelskiej. – Powody tej decyzji narastały latami. Główną przesłanką jest brak zainteresowania "góry" problemami i potrzebami miasta – twierdzi Danieluk. Tymczasem wśród komentarzy pojawiają się głosy o ucieczce tam, gdzie są lepsze sondaże, a nawet o zdradzie wyborców. 10.01.2018 08:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ciekawe Treść komentarza: sukces;) Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Historyczny dzień dla Białej Podlaskiej. Od piątku 26 czerwca, autostradą A2 do samej Warszawy Autor komentarza: Feliks Treść komentarza: "Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu," Poważnie?. Ale odkrycie. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:27 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama