Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 11:24
Reklama

Wiadomości

Ostry spór starosty z wójtem
Ostry spór starosty z wójtem

Starosta Mariusz Filipiuk zwrócił się do wójtów i burmistrzów z terenu powiatu bialskiego z apelem o podjęcie uchwał wyrażających sprzeciw wobec przeniesienia Polskiego Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi z Janowa Podlaskiego do Warszawy. Nie spodobało się to Jackowi Hurze, wójtowi gminy Janów Podlaski, który krytycznie odniósł się do sposobu działań starosty i podkreśla, że promocja Janowa Podlaskiego podczas konnych imprez w stolicy może przynieść korzyści.

28.03.2018 09:04    8    4
Szli z krzyżami przez miasto i gminy [GALERIA]
Szli z krzyżami przez miasto i gminy [GALERIA]

- Postanowiłem poświęcić tę noc, na przeżywanie bliskości z Bogiem - mówi jeden z uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i dodaje, iż wędrówka przez kilkadziesiąt kilometrów jest rodzajem walki, fizycznej i duchowej. Inni wybrali krótszą wersję, ulicami miasta w Niedzielę Palmową.

28.03.2018 08:50    2
Właściciel kąpieliska Kubiki osądzony
Właściciel kąpieliska Kubiki osądzony

Pięć tysięcy złotych grzywny i piętnaście tysięcy złotych zadośćuczynienia, to kara, jaką wymierzył sąd Andrzejowi P., współwłaścicielowi kąpieliska Kubiki w Chotyłowie. Mężczyzna odpowiadał za narażenie dwulatki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

27.03.2018 08:50
Gmina Konstantynów: Czym kopcą w gorzelni?
Gmina Konstantynów: Czym kopcą w gorzelni?

Mieszkańcy gminy Konstantynów narzekają na czarny dym wydobywający się z komina miejscowej Gorzelni. Jej prezes uspokaja, że praca zakładu odbywa się zgodnie z obowiązującymi standardami. Temat smogu znany jest wójtowi gminy Konstantynów, a Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prowadzi kontrolę.

27.03.2018 08:30
Radzyń Podlaski: Młoda przedszkolanka walczy o życie. Wspiera ją całe miasto
Radzyń Podlaski: Młoda przedszkolanka walczy o życie. Wspiera ją całe miasto

"Nazywam się Renata Tarnowska. Mam 34 lata i choruję na nowotwór". "14 lutego u mojej żony Reni zdiagnozowano nowotwór złośliwy mózgu". "Mam dwójkę cudownych dzieci 5-letniego Igorka i 3-letnią Oliwcię oraz wspaniałego męża Pawła". "Jest najlepszą mamą naszych małych słoneczek". "Przede mną operacja i długotrwałe, wykańczające, a przede wszystkim kosztowne leczenie". "Kochamy Ją z całego serca i nie pozwolę, aby ktoś lub coś nam Ją odebrał".

26.03.2018 11:22    1
Radzyń Podlaski: Burmistrz zarządza zrzutkę na solary
Radzyń Podlaski: Burmistrz zarządza zrzutkę na solary

Dokładnie 1 mln 107 tys. złotych zapłacić musiało miasto firmie Ensol, która w 2015 roku dostarczyła instalacje solarne na potrzeby inwestycji realizowanej w ramach projektu "Czysta energia w powiecie radzyńskim". To pokłosie zerwanej przez miasto umowy z ówczesnym głównym wykonawcą inwestycji. Ensol jako podwykonawca uznał, że za wykonane zlecenie nie dostał pieniędzy, a sąd przyznał mu rację. Miasto musiało wyłożyć kasę, a teraz chce, by na ten wydatek złożyły się samorządy, które były partnerami projektu.

23.03.2018 08:13
Biała Podlaska: Panie Krać, proszę się pakować!
Biała Podlaska: Panie Krać, proszę się pakować!

Na początku marca bialski przedsiębiorca Mirosław Krać otrzymał z Zakładu Gospodarki Lokalowej wypowiedzenie umowy najmu lokalu, w którym prowadzi swój biznes od 17 lat. Krać miał trzy miesiące na spakowanie i wyprowadzkę swojej firmy, bo miejska spółka planowała ogłosić przetarg na dzierżawę działki i lokalu przy ul. Leszczynowej 3a. Na jego szczęście, tak się nie stanie.

22.03.2018 08:00    1    1
Biała Podlaska: Sprawa dwulatki, która tonęła w szambie, na finiszu
Biała Podlaska: Sprawa dwulatki, która tonęła w szambie, na finiszu

W tym tygodniu okaże się, jaką karę zasądzi sędzia Andrzejowi P., który przed bialskim sądem odpowiada za narażenie dwulatki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Po ubiegłotygodniowych przesłuchaniach i skrusze oskarżonego sąd nie wyklucza zmiany kwalifikacji czynu. Jednak oczekiwania stron co do wysokości kary są mocno rozbieżne.

21.03.2018 09:39
Tanecznym krokiem w 20-lecie zespołu Flesz [GALERIA]
Tanecznym krokiem w 20-lecie zespołu Flesz [GALERIA]

Zespół tańca nowoczesnego Flesz obchodzi w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji, w niedzielny wieczór, 18 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczystości jubileuszowe zespołu. Było tanecznie, radośnie i wzruszająco.

20.03.2018 12:10    2
Biała Podlaska: Co dalej z naszymi dziećmi?!
Biała Podlaska: Co dalej z naszymi dziećmi?!

Prywatne przedszkole Biedroneczka, mające na terenie Białej Podlaskiej aż 2 oddziały, z dniem 31 marca znika z mapy przedszkoli. Oficjalnym powodem stanu rzeczy jest nieotrzymanie przez placówkę dotacji z budżetu państwa i brak w związku z tym pieniędzy na prowadzenie działalności.

20.03.2018 08:25    3
Sejmik Województwa Lubelskiego chce pokazu w Janowie Podlaskim
Sejmik Województwa Lubelskiego chce pokazu w Janowie Podlaskim

19 marca Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął stanowisko, w którym wyraził dezaprobatę wobec niedawno ogłoszonego rozdzielenia Czempionatu i aukcji „Pride of Poland”.

19.03.2018 15:33
Łosice: No i komu to przeszkadzało?
Łosice: No i komu to przeszkadzało?

Inwestycje w modernizację miasta i gminy Łosice są ogromnym powodem do dumy zarówno samorządowców jak i samych mieszkańców, którzy z radością opowiadają o zmianach jakie zachodzą w okolicy. Jedną z tych pozytywnych zmian było postawienie tablic dydaktycznych w obszarze zmodernizowanego terenu zalewu miejskiego. Niestety komuś tablice przeszkadzały, więc zostały zniszczone.

19.03.2018 10:19    1    3
Region: Źle segregujesz, zapłacisz więcej
Region: Źle segregujesz, zapłacisz więcej

Nie pomagają spotkania informacyjne z mieszkańcami i apele o właściwą segregację nieczystości. Wiele osób wciąż dokonuje selekcji odpadów w dowolny dla siebie sposób. Władze Międzygminnego Związku Celowego grożą, że jeśli ludzie nie zaczną przestrzegać zasad segregacji śmieci, to za ich odbiór naliczane im będą wyższe stawki, takie jak za odpady niesegregowane.

18.03.2018 08:40
Gmina Leśna Podlaska: Budynek nie spełnia oczekiwań lokatorów
Gmina Leśna Podlaska: Budynek nie spełnia oczekiwań lokatorów

Lokatorzy zamieszkujący budynek socjalny w centrum Leśnej narzekają na warunki, w jakich muszą mieszkać. Ostatni pożar w jednym z mieszkań uwypuklił tylko problemy z jakimi zmagają się najemcy i gmina. Lokatorzy mają pretensję, że gmina nie zapewnia im godnych warunków i wskazują na brak kanalizacji. Władze gminy dowodzą, że się starają, ale niektóre zmiany muszą potrwać.

18.03.2018 08:25    5
Biała przyjazna organizacjom pozarządowym
Biała przyjazna organizacjom pozarządowym

Pierwsza edycja konkursu "Samorząd przyjazny ekonomii społecznej" zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej odbyła się 14 lutego w Lublinie. Miasto Biała Podlaska zostało docenione i otrzymało wyróżnienie.

17.03.2018 08:20
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: retretTreść komentarza: https://play.acast.com/s/633bf2644f09d50012ce27c6 er tryrtData dodania komentarza: 04.10.2022, 10:57Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: rtyrtyTreść komentarza: https://play.acast.com/s/633bf34947b6d20012a8eb97 ertryfdData dodania komentarza: 04.10.2022, 10:57Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: RyszardTreść komentarza: Chyba kogoś przy wręczaniu Zasłużony dla Koła Bialczan złośliwie pominięto !!! To nie powinno się zdarzyć !!!Data dodania komentarza: 03.10.2022, 20:13Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: BialaninTreść komentarza: Jeśli mieszkańcy naszego miasta to bialanie to nazwa Koło Bialczan jest chyba nieaktualna.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakuje
Reklama
Reklama