Region: Święto teatru w trzech miejscowościach

  • 07.08.2020, 11:25
  • (jg)
Region: Święto teatru w trzech miejscowościach
18 spektakli, 7 form teatralnych, 9 zespołów teatralnych, 2 wydarzenia on-line, 3 miejscowości i 3 sceny. To wszystko czeka widzów Nadbużańskiego Festiwalu Teatrów dla Dzieci "Gaducha". 

Organizatorem imprezy jest sarnacki urząd gminy i ośrodek kultury. Patronatem honorowym objęli ją marszałek województwa, starosta łosicki i wójt Sarnak. Rozpocznie się w piątek 7 sierpnia a zakończy w niedzielę 9 sierpnia.

- Na scenie zaprezentują się m.in. teatry lalkowe, teatr przedmiotu, teatr improwizacji, teatr piasku prezentowany porą wieczorną na plenerowym ekranie kinowym. Nie zabraknie warsztatów i animacji związanych z teatrem np. robienia pacynek, kukiełek, teatrzyku Kamishibai - wylicza dyrektorka GOK Magdalena Rudnik.

 Spektakle będą wystawione w Sarnakach, Serpelicach i Mierzwicach. Będzie też strefa gastronomiczna. Zaplanowano aż 18 pokazów, i 7 form teatralnych wykonywanych przez artystów z 9 zespołów. Dodatkowo 2 wydarzenia zostaną pokazane online. Odbędą się również dwa przedstawienia skierowane do widzów dorosłych oraz koncert.

(jg)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe