Sarnaki: Festiwal był strzałem w dziesiątkę

  • 23.08.2020, 12:21
  • Joanna Gąska
Sarnaki: Festiwal był strzałem w dziesiątkę
Setki widzów, dziesiątki artystów i spektakli, kilka scen plenerowych i trzy dni świetnej zabawy to pokłosie pierwszego Nadbużańskiego Festiwalu Teatrów dla Dzieci. Wydarzenie zostało docenione i dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury, a Słowo Podlasia objęło je patronatem medialnym. O sukcesie festiwalu i pomysłach na przyszły rok z Magdaleną Rudnik - pomysłodawczynią imprezy rozmawiała Joanna Gąska.

Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci to wydarzenie które okazało się strzałem w dziesiątkę. Można powiedzieć, że przez trzy dni Sarnaki, Serpelice i Mierzwice były centrum kulturalnym Południowego Podlasia. Skąd pomysł na tak duży Festiwal teatrów w tak małych miejscowościach?

- Pomysł wziął się z obserwacji otoczenia i własnych zamiłowań. Chciałam stworzyć imprezę wyjątkową inną niż festyn, imprezę zapewniającą wartościową rozrywkę, która rozwija i ubogaca odbiorcę. Postawiłam na teatr i na dzieci, zakładając, że z dziećmi przyjdą też dorośli. Czy festiwal był duży? Trwał trzy dni. Przyjęliśmy taką formułę między innymi dlatego, że chcieliśmy dać szansę aby każdy mógł skorzystać z naszej propozycji, dobrać odpowiednie spektakle i czas dla siebie. Miłe było to, jak ktoś po pierwszym przyjściu na przedstawienie, przychodził kolejne razy, choć wcześniej tego nie planował.

Sarnacka Gaducha ujęła serca widzów?

- Sądząc po komentarzach w Internecie, miłych słowach i roześmianych twarzach widzów – to myślę, że rzeczywiście ujęła.

(...)

Cały wywiad przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 18 sierpnia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe