Gmina Drelów: Nowoczesna sala i scena

  • 20.01.2021, 12:21
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Gmina Drelów: Nowoczesna sala i scena GCK Drelów
W Gminnym Centrum Kultury w Drelowie właśnie zakończony został remont sali widowiskowej, która została także wyposażona w nowoczesny i profesjonalny sprzęt, który ułatwi pracę lokalnym artystom i uatrakcyjni ich widowiska. Inwestycję zrealizowano w ramach programu „Kameralna Scena Kultury”.

Na przedsięwzięcie ośrodek kultury pozyskał dofinansowanie z projektu „Kameralna Scena Kultury” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury 2020. Celem projektu było stworzenie profesjonalnej przestrzeni scenicznej, pozwalającej na realizację widowisk i  koncertów w wysokim standardzie. Kameralna Scena Kultury jest otwarta dla lokalnych artystów, którzy po zakończeniu pandemii będą mogli korzystać z nowo powstałej przestrzeni.

- Projekt dotyczył kompleksowego wyposażenia sali widowiskowej. Chodziło przede wszystkim o oświetlenie sceniczne, koncertowe i teatralne, czyli między innymi reflektory i system, który będzie pozwalał na sterowanie nimi. Oprócz tego udało się kupić dużo sprzętu scenicznego, różnego rodzaju mikrofony, maszyny dymne czy kotarę – wymienia Michał Olesiejuk, dyrektor GCK w Drelowie.

Inwestycję zrealizowano przede wszystkim z myślą o lokalnych artystach, którzy będą mogli organizować tam próby, koncerty czy spektakle. - Zależało nam na tym, by stworzyć im jak najlepsze warunki i świadczyć ofertę kulturalną na jak najwyższym poziomie. Chcemy, by zadowoleni byli ci, którzy tworzą, ale też odbiorcy, potrzebna więc nam była odpowiednia infrastruktura. Tym bardziej, że lokalna społeczność wykazuje się w dziedzinie sztuki - dodaje dyrektor. (...)

Tutaj link do koncertu zespołu Merkfolk, który jako pierwszy zagrał na nowej, drelowskiej scenie:

 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 stycznia

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe