Powiat bialski: Znaleziono niewybuch podczas prac polowych

  • 28.04.2021, 11:12
  • red./Policja
Powiat bialski: Znaleziono niewybuch podczas prac polowych Policja
Podczas prac polowych w miejscowości Worgule znaleziono pocisk artyleryjski. Saperzy zneutralizowali już niewybuch oraz sprawdzili pobliski teren. Nie znaleźli jednak kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

We wtorek, 27 kwietnia, przed południem dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Worgule, podczas wykonywania prac polowych znaleziony został przedmiot, przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Okazało się wówczas, że jest to niewybuch pocisku artyleryjskiego prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Jeszcze tego samego dnia pocisk zneutralizowany został przez saperów, który sprawdzili również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

- Przy tej okazji apelujemy o rozwagę w przypadku odnalezienia niewybuchów. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów - przekazuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

 

red./Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe