Koronawirus u norek. Ognisko w powiecie bialskim

  • 23.06.2021, 19:58
  • (jlk)
Koronawirus u norek. Ognisko w powiecie bialskim fot. pixabay.com/poglądowe
W gminie Wisznice służby weterynaryjne wykryły SARS-COV-2 u norek. To pierwsze ognisko koronawirusa wśród norek w województwie lubelskim, a drugie w Polsce. Próbki pobrano 16 czerwca w ramach rutynowych badań kontrolnych zwierząt.

Próbki pobrano od 20 norek. W przypadku 3 zwierząt uzyskano wyniki dodatnie. 

Wirusa wykryto w fermach, w których hodowanych jest ok. 37 tys. norek. Zwierzęta zostaną zabite i zutylizowane. Sanepid objął kwarantanną właścicieli i pracowników fermy. Pobrano też od nich materiał do badań w kierunku SARS-COV-2.

O wynikach badań powiadomiono Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, właściwe organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Inspekcji Sanitarnej

 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe