Radzyń Podlaski: Między pieprzem i wanilią

  • 24.07.2021, 08:45
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Między pieprzem i wanilią fot. Powiat Radzyński
Już po raz 35. mieszkańcy Radzynia Podlaskiego mieli okazję poznać niezwykłe ciekawostki ze świata, dzięki opowieściom kolejnego podróżnika, który odwiedził miasto. Tym razem słuchali historii Jędrzeja Majki.

Gość spotkał się z radzynianami na Skwerze Podróżników w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. - Publiczność dowiedziała się wielu ciekawostek o przyprawach, które niejednokrotnie mogą posłużyć za scenariusz filmowy – relacjonuje pomysłodawca radzyńskiego cyklu Robert Mazurek. - Na początek Jędrzej Majka omówił pieprz. Dowiedzieliśmy się czym rożni się ta przyprawa pochodząca z Indii, Kambodży czy Wietnamu, a także jak powstają jej odmiany – pieprz czarny, czerwony, zielony. Zaskoczeniem dla wszystkich było odkrycie, że pieprz ziołowy nie ma nic wspólnego z tą przyprawą. Najwięcej uwagi Jędrzej Majka poświecił cynamonowi. Przywiózł ze sobą jego kilka rodzajów. Mówił o wanilii, obecnie drugiej najdroższej przyprawie na świecie, gałce muszkatołowej i goździkach. Podróżnik wiele uwagi poświęcił kwestii podrabiania przypraw. Przestrzegał też przed kupowaniem gotowych mieszanek i zmielonych przypraw.

Wśród słuchaczy znalazło się 20 szczęśliwców, których gość obdarował swoja książką „Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat” opatrzoną dedykacją. Od organizatorów spotkania otrzymał natomiast pamiątkowy medal „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” oraz karykaturę autorstwa Przemysława Krupskiego.

Spotkanie odbyło się na początku lipca.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe