Wychwalali Maryję poprzez śpiew [ZDJĘCIA]

  • 31.10.2017, 08:58
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Wychwalali Maryję poprzez śpiew [ZDJĘCIA]

W kościele Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach 22 października po raz piąty odbył się popularny przegląd chórów i scholi "Jak Paciorki Różańca". Była to dobra okazja, żeby posłuchać wspaniałych i poruszających pieśni ku czci Maryi.

W tym roku podczas przeglądu wystąpiło ośmiu wykonawców, m.in. chór Ave ze Sławatycz, Fletnia Pana z Włodawy, Corda Vox z Terespola, a także schole: Nadbużańskie Słowiki ze Sławatycz, Uratowni z Kodnia, Schola Młodzieżowa z Motwicy i Hanny. – Organizując tego typu festiwale chcemy upowszechniać poprzez pieśń wychwalanie Matki Bożej Różańcowej, która jest patronką naszej parafii. Wysłuchaliśmy pięknych wykonań i interpretacji w wykonaniu młodych i starszych osób – mówi Bolesław Szulej, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach.

Przegląd jest ważnym wydarzeniem w miejscowości. Pomysł wziął się od byłego proboszcza parafii Andrzeja Kani podczas wyjazdu ze sławatyckim chórem Ave na przegląd pieśni w Tucznej. 

Wszystkie chóry i schole otrzymały grawertony i albumy z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej. Według zapowiedzi, już w przyszłym roku po raz pierwszy odbędzie się otwarty przegląd chórów, w którym będzie mogła wziąć udział każda zainteresowana grupa. Organizatorem przeglądu byli: Urząd Gminy Sławatycze, Parafia Rzymskokatolicka, Gminny Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, nr 44

Maciej Maciejuk

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (44)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe