Janowska Stadnina pod lupą prokuratury

  • 26.08.2016, 12:00 (aktualizacja 26.08.2016, 12:05)
  • Maciej Maciejuk
Janowska Stadnina pod lupą prokuratury Maciej Maciejuk
Klub Platformy Obywatelskiej złożył doniesienie na ręce prokuratora generalnego w sprawie nieprawidłowego przebiegu aukcji Pride Of Poland w Janowie Podlaskim.

Klub Platformy Obywatelskiej złożył doniesienie na ręce prokuratora generalnego w sprawie nieprawidłowego przebiegu aukcji Pride Of Poland w Janowie Podlaskim.

Przypomnijmy, że wątpliwości dotyczą sprzedaży 16-letniej klaczy Emiry ze stadniny w Michałowie. Doszło do nietypowej sytuacji, w której klacz została wystawiona po raz drugi. Emira w pierwszej licytacji osiągnęła kwotę 550 tys. euro, jednak po jej zakończeniu nie podano nabywcy. Karol Tylenda, były wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych, tłumaczył sytuację tym, że kupiec, który złożył ofertę, wycofał się. Tylenda złożył rezygnację z funkcji niedługo po zakończeniu Dni Konia Arabskiego.

– Chcemy, by minister Zbigniew Ziobro nadał bieg sprawie na dwóch poziomach. Po pierwsze w grę wchodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa przez prezesa i wiceprezesa ANR, a po drugie niedopełnienie obowiązków służbowych i narażenie na poważne straty Skarb Państwa przez prezesa Stadniny Koni w Janowie Podlaskim i członka zarządu odpowiedzialnego za aukcję – mówi Stanisław Żmijan, poseł PO.

W sprawę włączyła się również posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska, która koordynuje sprawę aukcji w Janowie.

 

Więcej na ten temat w papierowym "Słowie" z wtorku 30 sierpnia.

Maciej Maciejuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Redakcja
Redakcja 28.08.2016, 21:40
Bez wątpienia można (a nawet trzeba) kupić w Janowie "Słowo":)
Josef
Josef 28.08.2016, 12:04
Klub PO powinien być m przemianowany na klub złodziei i przekrętów,a co drugi aresztowany z przeznaczeniem do ciężkich robót.Co nie znaczy ,że nie można tego robić z PSL-em,starą unią wolności,czyli nowoczesną oraz Pisem.
bożena
bożena 26.08.2016, 18:12
Czy Słowo Podlasia można kupić w Janowie Podlaskim jak się jedzie do stadniny?

Pozostałe