Biała Podlaska: Szukali zaginionego klucza

  • 20.09.2018, 13:00
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Szukali zaginionego klucza
 "Barwni poszukiwacze przygód" to cykl akcji, spotkań i zabaw przygotowanych przez Bibliotekę Barwną dla ciekawych świata dzieciaków. W czwartek 13 września odbyła się specjalnie z tej okazji przygotowana gra terenowa "Zaginiony klucz".

Już przed godziną 17 park Radziwiłłów zaczął powoli zamieniać się w miejsce multimedialnej gry. Pracownice biblioteki oraz 22 Drużyna Harcerska "Hermes" z Białej Podlaskiej przygotowywali teren pod ekscytujące poszukiwania, w różnych miejscach w parku ukrywali skrzynki i wskazówki, a wszystko po to, aby móc w przyjemny, ciekawy, a przede wszystkim rozwijający wyobraźnię sposób spędzić czwartkowe popołudnie. W przygotowaniach pomagało również Koło Plastyczne Kreska. Udział w zabawie wzięli uczniowie bialskich szkół.

–  Poruszając się wyznaczoną trasą na  mapie, gracze mieli dojść do poszczególnych punktów i wykonać zadanie ukryte w kodzie QR. Gra została zaplanowana tak, aby każda drużyna  otrzymała nagrody. Taka forma promocji czytelnictwa jest atrakcyjna dla młodych ludzi i dzięki temu stają się oni czytelnikami i użytkownikami bibliotek – mówi Emilia Tranda-Andrusiuk, autorka projektu "Barwni poszukiwacze przygód". 

22 września Barwna zaprasza młodzież powyżej 12 lat na escape room "Komnata szeptów".  Zadaniem grupy śmiałków będzie rozwiązanie szeregu podchwytliwych zagadek i ucieczka z zamkniętego pokoju. Postaci, które będą towarzyszyć graczom to bialscy Radziwiłłowie i pałacowe duchy. Aby wziąć udział w grze należy się zapisać. Można to zrobić osobiście w Barwnej lub pod nr telefonu: 83 341 60 18.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 38

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe