Gmina Sławatycze: Do pełnienia funkcji nie muszę się przyuczać

  • 28.11.2018, 11:55
  • Anna Chodyka
Gmina Sławatycze: Do pełnienia funkcji nie muszę się przyuczać
Z wójtem gminy Sławatycze Arkadiuszem Misztalem o wyzwaniach jakie przed nim stoją, planach na przyszłość i recepcie na problemy mieszkańców rozmawia Anna Chodyka

Co pana skłoniło do kandydowania?

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Przede wszystkim odczuwam sentyment do tego miejsca, ponieważ tu mieszkam, tu pracowałem przez około 10 lat. Początkowo byłem instruktorem w GOK-u, potem specjalistą do spraw Unii Europejskiej, pozyskującym środki dla Sławatycz, a w ostatnich latach pełniłem funkcję sekretarza gminy. Dzięki temu znam dobrze problemy mieszkańców. W dodatku mam tu bardzo wielu znajomych i przyjaciół, często się z nimi spotykam i rozmawiam, więc rozumiem ich bolączki oraz codzienne troski. Natomiast praca sekretarza w urzędzie gminy w Piszczacu przez ostatnie 3,5 roku dała mi możliwość spojrzenia z dystansem, na sytuację w mojej gminie.

Ma pan receptę jak radzić sobie z tymi problemami?

Oczywiście, że tak. Moim zdaniem szczera rozmowa z ludźmi może być kluczem do poradzenia sobie z tym, co ich denerwuje czy martwi. Staram się nie składać obietnic bez pokrycia, ponieważ ważne jest dla mnie by dotrzymać słowa. Zająłem się już dokładną analizą budżetu gminy i możliwościach zdobycia środków zewnętrznych, mam dzięki temu swoje przemyślenia i pomysły, jak zarządzać tymi funduszami.

Co będzie w pana opinii największym wyzwaniem?

Sądzę, że będzie to realizacja zadań w przyszłym roku, do jakich zobowiązały się poprzednie władze, a na jakie pozyskano środki zewnętrzne. Zwłaszcza, że niektóre umowy zostały podpisane jeszcze w 2016 r., a do dziś prac nie wykonano. Niektóre projekty będę też musiał zmienić, gdyż są po prostu nielogiczne, jak na przykład zaplanowane na zimę wymiana okien i ocieplanie szkoły.

Cały wywiad przeczytacie w najbliższym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 48

 

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe