Gmina Dębowa Kłoda: Koalicja przeciwko nowej wójt?

  • 30.11.2018, 09:03
  • TWA
Gmina Dębowa Kłoda: Koalicja przeciwko nowej wójt?
Grażyna Lamczyk po czteroletniej przerwie wróciła na stanowisko wójta. We wtorek, 20 listopada złożyła ślubowanie. Nie będzie miała jednak łatwej pracy, bo w radzie gminy najwyraźniej zawiązała się przeciwko niej koalicja.

Z listy G. Lamczyk do rady weszły cztery osoby. Trzy kolejne mandaty zdobyli kandydaci Elżbiety Grudzińskiej-Konczal, która także ubiegała się o stanowisko wójta. Dwa miejsca w radzie przypadły radnym z Polskiego Stronnictwa Ludowego, natomiast sześć mandatów uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, z którego o reelekcje starał się były już wójt Radosław Kozak.

Przedstawiciele ludowców najwyraźniej zgodzili się na pakt koalicyjny, bo przejęli obydwie ważne funkcje w radzie gminy. Przewodniczącym został Mieczysław Chęckiewicz (PSL). Jego rywalką na stanowisko była Maria Makowska z listy Grażyny Lamczyk. Przegrała jednak różnicą głosów 4 do 11. Na stanowisko wiceprzewodniczącego zgłoszono już tylko jedną kandydaturę – Stanisława Woźniaka (PSL). Wybrany został większością głosów.

Taki rozkład sił może oznaczać, że nowa wójt mając za sobą tylko czwórkę radnych będzie miała spore problemy z forsowaniem swoich pomysłów i propozycji inwestycyjnych. - Dla mnie nie ma znaczenia z kim będę współpracowała. Zamierzam robić to, po co przyszłam do urzędu – komentuje Lamczyk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 48

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe