GMINA MILANÓW: Bociany w Cichostowie

  • 31.12.2019, 09:32 (aktualizacja 31.12.2019, 12:05)
  • TWA
GMINA MILANÓW: Bociany w Cichostowie
Pięć nowoczesnych lamp solarnych typu bocian oraz lustro drogowe zostały zamontowane przy drodze powiatowej w Cichostowie. Inwestycja była możliwa dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Cichosz oraz wsparciu uzyskanemu przez tę organizację z PZU.

Projekt pod nazwą "Iść w stronę światła" podsumowano 19 grudnia w świetlicy w Cichostowie. Lampy solarne oświetlają drogę powiatową Wólka Zdunkówka-Milanów. W wydarzeniu oprócz mieszkańców i przedstawicieli stowarzyszenia udział wzięli również wicestarosta parczewski Artur Jaszczuk, wójt gminy Milanów Paweł Krępski oraz sołtys Cichostowa Zenon Szczygielski. O oświetlenie drogi mieszkańcy wnioskowali do samorządowców od wielu lat, ale na montaż lamp w budżecie powiatu zawsze brakowało pieniędzy. Sprawę w swoje ręce wzięli więc przedstawiciele Stowarzyszenia Cichosz, którzy zgłosili wniosek do ogłoszonego przez PZU konkursu pod nazwą "Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU". Projekt uzyskało 40 tys. zł dofinansowania a 12 grudnia lampy zamontowano.

- Celem naszego przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa osób poruszających się pieszo wzdłuż drogi, małych dzieci oraz ludzi starszych, których reakcja na niebezpieczeństwo jest mocno ograniczona. PZU uznało, że nasz niosek spełnia kryteria akcji prewencyjnej i przyznało nam wsparcie. Pewnie nie świętowalibyśmy tego sukcesu bez ogromnego wsparcia ze strony mieszkańców sołectwa Cichostów, gminy Milanów, starostwa powiatowego oraz Powiatowego Zarządu Dróg, za co serdecznie dziękujemy – podkreślają członkowie stowarzyszenia.

 

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe