Gmina Drelów: Żądają zmiany lokalizacji kurników

  • 05.02.2019, 12:18
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Żądają zmiany lokalizacji kurników
Jesienią ubiegłego roku mieszkańcy Żerocina dowiedzieli się, że w centrum ich miejscowości ma powstać kurza ferma. Szybka reakcja zaowocowała petycją do urzędu gminy. Niedawno zarejestrowano również stowarzyszenie, które ma pomóc w walce o czyste powietrze w okolicy.

Stowarzyszenie "Czysta Przyszłość Żerocina" 24 stycznia zostało wpisane do ewidencji starostwa w Białej Podlaskiej. W jego skład weszło 16 mieszkańców wsi, a w zarządzie znaleźli się: sołtys miejscowości Tomasz Bieniek, Katarzyna Jaszczuk, Anna Ostapiuk oraz Agata Filipiuk. Organizacja ma wesprzeć wysiłki o czyste powietrze w okolicy. - Zawiązanie stowarzyszenia to wynik jednomyślności przeważającej liczby mieszkańców, którzy nie zgadzają się na budowę fermy brojlerów przez inwestora w samym centrum wioski – informuje zarząd.

Zawiązania stowarzyszenia jest reakcją mieszkańców na plany prywatnego inwestora, który zamierza wybudować kurzą fermę. Ludzie dowiedzieli się o tym w listopadzie 2018 r. Inwestycję oprotestowali wówczas właściciel posesji sąsiadujących z działką, na której mają powstać 4 kurniki. Miejscowi skierowali też petycję do urzędu gminy, pod którą złożono imponującą liczbę 400 podpisów. Sprzeciw poparł także wójt Piotr Kazimierski. - W mojej ocenie, jako gospodarza gminy i osoby uprawnionej do tego, by kreować politykę inwestycyjną i osadniczą, budowa kurzej fermy w środku miejscowości jest nie do przyjęcia – uważa. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe