Gmina Milanów: Serdeczna Biblioteczka już działa

  • 25.02.2019, 09:05
  • Tomasz Wachulski
Gmina Milanów: Serdeczna Biblioteczka już działa
W świetlicy wiejskiej w Cichostowie swoją działalność rozpoczęła Serdeczna Biblioteczka. Inwestycja powstała dzięki dofinansowaniu z Fundacji Orlen. Głównym założeniem działania jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do książek. Uroczyste otwarcie Biblioteczki odbyło się 17 lutego.

W ubiegłym roku Zarząd Fundacji "Orlen - Dar Serca" ogłosił konkurs grantowy pod hasłem "Moje miejsce na Ziemi". Zainteresowanie programem było ogromne, natomiast dofinansowanie przyznano 293 projektom z całej Polski. Łącznie rozdano 2 mln 1 tys. zł. Wśród szczęśliwców znalazł się również projekt złożony przez Stowarzyszenie Cichosz z Cichostowa pod nazwą: "Zaczytany Cichostów". Organizacja otrzymała 5 tys. zł na jego realizację.

- Celem projektu jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do książek, poszerzenie ich horyzontów myślowych, budowanie społecznego zaufania oraz przede wszystkim zbudowanie poczucia odpowiedzialności za wspólne dobro. W każdy piątek, sobotę i niedzielę Serdeczna Biblioteczka wyjedzie na plac przy świetlicy i będzie otwarta od rana do wieczora. Mieszkańcy Cichostowa, ale także wsi ościennych, będą mogli samodzielnie skorzystać z biblioteczki - na zasadzie społecznego zaufania, czyli bez zgłaszania komukolwiek. Obowiązuje jednak zasada, że z półek można wypożyczyć dwie pozycje i oddać je po przeczytaniu, ale najpóźniej w ciągu 30 dni – informuje Konrad Dąbrowski ze stowarzyszenia Cichosz.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 9

 

Tomasz Wachulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe