Gmina Sosnówka: Wykład i koncert w romanowskim muzeum

  • 28.02.2019, 11:01
  • (jlk)
Gmina Sosnówka: Wykład i koncert w romanowskim muzeum
Trzecia niedziela lutego należała do Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. W zabytkowych murach zorganizowano spotkanie z cyklu "Tradycje dworów szlacheckich – Romanów Kraszewskich, ich sąsiadów i gości".

To już kolejna taka inicjatywa, na którą przybyły lokalne władze samorządowe, proboszcz parafii rzymsko-katolickiej w Rozwadówce, zaproszeni goście i mieszkańcy okolicznych gmin. Dyrektor Krzysztof Bruczuk opowiedział uczestnikom wydarzenia o Alicji Rudniewskiej. Była to fundatorka pamiątek zebranych w Izbie Pamięci Dworu Antopolskiego, które od stycznia 2017 r. można obejrzeć w Romanowie.

Ciekawym punktem był wykład Leszka Zugaja, doktoranta Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pt. "Rola ziemiaństwa w okresie międzywojennym". Uroczystość, która odbyła się 17 lutego, uświetnił koncert "Najdłuższa noc" w wykonaniu Małgorzaty Promińskiej – śpiew i Weroniki Olbrot – fortepian. 

 

(jlk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe