Stołpno nominowane do strażackich oscarów!

  • 09.05.2019, 11:29
  • Paulina Chodyka
Stołpno nominowane do strażackich oscarów!
Już niedługo odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród dla najaktywniejszych społecznie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu całego kraju. W gronie nominowanych znalazły się trzy z województwa lubelskiego, a wśród nich międzyrzeckie "Stołpno", specjalizujące się w ratownictwie wodnym.

To już trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów "Floriany", który organizowany jest przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcję miesięcznika "Strażak". Jego celem jest prezentowanie, promowanie i nagradzanie najlepszych projektów oraz inicjatyw społecznych realizowanych samodzielnie przez jednostki OSP oraz z samorządami, instytucjami, organizacjami, pracodawcami i przedsiębiorcami. Ideą konkursu jest rozwój i integracja lokalnych środowisk, inspirowanie do współdziałania i organizowania się wokół wspólnych inicjatyw podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia lokalnych społeczności.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 256 jednostek z całej Polski, a do ostatecznej rywalizacji zakwalifikowano 49. Wśród nich znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna "Stołpno" Międzyrzec Podlaski nominowana w kategorii "Sport, rekreacja i turystka" za swój projekt "Strażacka przygoda z H2O". –  Zgłoszenie to pomysł naszej młodzieżówki. Od 2017 roku mamy pozwolenie na wykonywanie ratownictwa wodnego i posiadamy takie uprawnienia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od tego czasu zajmujemy się utrzymywaniem bezpieczeństwa nad międzyrzeckim kąpieliskiem. Nasza jednostka jest świetnie wyposażona w sprzęt ratowniczy i rekreacyjny, prowadzimy też zajęcia prewencyjne dla dzieci, związane z bezpiecznym spędzaniem czasu nad wodą. Nominowany projekt obejmuje właśnie ten cały zakres zadań – wyjaśnia Karol Szmytko, prezes OSP Stołpno.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 19

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe