Biała Podlaska: Przed "Wspólnym Światem" nowe wyzwanie!

  • 26.06.2019, 12:17
  • (jlk)
Biała Podlaska: Przed "Wspólnym Światem" nowe wyzwanie!
O budowie Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem, planowanych inwestycjach i roli pomocy lokalnego środowiska z prezes Stowarzyszenia "Wspólny Świat" Anną Chwałek rozmawia Justyna Lesiuk-Klujewska.

25 maja nastąpiło otwarcie pierwszego budynku Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. W nowej lokalizacji podopieczni stowarzyszenia będą mieli godne warunki. To zasługa wielu osób... 

Tak, cieszymy się z osiągniętego celu. Chciałabym serdecznie podziękować osobom, które nas wspierały w przeróżny sposób, np. poprzez organizację akcji charytatywnych, koncertów, biegu na szpilkach czy wyścigu kaczek. Podobnych inicjatyw było wiele. Cieszy mnie, że nasza inicjatywa stała się inicjatywą społeczną, że zaangażowało się w nią tak wiele osób z różnych środowisk. Ostatnio odczuwamy wsparcie również osób biznesu. Firma EdWood z Białej Podlaskiej bezinteresownie sfinansowała zakup mebli do pierwszego budynku. Mam nadzieję, że stanie się przykładem dla innych przedsiębiorców, którzy mają wielkie serca. 

Pierwsze etap przedsięwzięcia zakończył się sukcesem. Ale stowarzyszenie ciągle się rozwija. Potrzeby osób z autyzmem są o wiele większe...

To prawda.  Nasza organizacja działa od 12 lat. Zaczynaliśmy od 10 dzieci i 8 osób w kadrze. Dziś w naszych placówkach uczy się ponad 200 dzieci, a opiekę nad nimi sprawuje 135 osób. Podopieczni korzystają z ośrodka terapii diagnostyki, przedszkola (13 oddziałów), szkoły podstawowej, gimnazjum (ostatni rocznik). We wrześniu rusza szkoła przysposabiająca do pracy. Z roku na rok rośnie liczba chorych, która się do nas zgłasza. Jednocześnie nasi podopieczni dorastają i dlatego potrzeba placówek, które zapewniłyby im godne warunki także, kiedy przestaną być dziećmi.

Wszyscy, którzy chcą wpłacić darowiznę na ten szczytny cel, mogą to zrobić na konto o numerze: 77  8025  0007  0026  1052  2000  0010. Razem stwórzmy lepszy świat! 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 26

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mama Kuby
Mama Kuby 24.07.2019, 08:21
Zazdroszcze Białej Podlaskiej tego ośrodka i żałuję że jest tak daleko ode mnie. Miałam ogrom a przyjemność poznać niektórych terapeutów tam pracujących i podziwiam ich za ogromną wiedzę, zaangażowanie i wielkie serce. Życzę Wam aby ludzi którzy wspomoga Wasza inicjatywę było jak najwięcej.
PS. I tylko jedna uwaga do artykułu... Autyzm to nie choroba. To zaburzenie ?

Pozostałe