Janów Podlaski: Obrazami złożyła hołd swojej młodości

  • 30.09.2019, 15:04
  • Paulina Chodyka
Janów Podlaski: Obrazami złożyła hołd swojej młodości
Niedawno odbyła się wystawa malarstwa Mirosławy Kozińskiej "Ocalić od zapomnienia". Wspaniałe obrazy autorstwa artystki zainspirowane są rodzinnym domem w Janowie oraz nadbużańskimi terenami. W obrazach przekazuje wspomnienia związane z dzieciństwem.

Artystka ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Jej droga do malarstwa prowadziła przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, którego członkiem jest od 1995 roku. To właśnie w  tym środowisku pasjonatów sztuki znalazła właściwe miejsce na realizację swoich pasji.

- Ta wystawa to hołd złożony moim rodzicom, miejscowości Janów Podlaski i spędzonemu tutaj dzieciństwu. Obrazy długo siedziały w mojej głowie, po prostu musiałam namalować ten cykl. Kwiaty, które zawsze były w moim życiu i pejzaże, które zachwycały mnie od zawsze – opowiada Mira Kozińska.  – Nie wiem, ile czasu mi jeszcze pozostało, ale wiedziałam, że muszę złożyć malarski hołd tym pięknym okolicom i mojej młodości. W moich poczynaniach zawsze wspiera mnie mąż, który odciąża mnie od domowych obowiązków, gdy tylko zaczynam tworzyć.

Więcej na ten temat w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 października

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe