Biała Podlaska: Parking był za drogi, za boisko też chcą więcej

  • 16.10.2019, 07:00
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Parking był za drogi, za boisko też chcą więcej
Okazuje się, że w sprawie stadionu miejskiego miasto do tej pory uzgadniało z ministerstwem sportu zasady utrzymania dotacji, która miała być w całej tej niepewnej inwestycji, jedynym pewnym punktem. Na razie nie ruszy też budowa parkingu przy stadionie, bo przetarg został unieważniony. A po przetargu na boisko zaplanowane na stadionie, okazało się, że miasto chcąc wyłonić wykonawcę będzie musiało dołożyć do inwestycji.

Autopoprawką do budżetu władze miasta przesunęły ostatnio 3 mln zł z inwestycji w stadion miejski, na przyszły rok. Okazało się przy okazji, że trwa proces aneksowania umowy na dofinansowanie budowy stadionu przez ministerstwo sportu, które gwarantowało na ten cel 10 mln złotych. Zaniepokojony takim sformułowaniem radny Henryk Grodecki stwierdził podczas sesji miejskiej: - Słyszeliśmy w lipcu, że do Ministerstwa Sportu wyszło pismo z zapytaniem czy mamy tę dotację, czy nie. Do tego od początku roku słyszymy, że te pieniądze są bezpieczne. Teraz słyszę, że trwa procedura aneksowania. Co to znaczy? - dopytywał radny.

Prezydent zaprzeczał, że jakiekolwiek zapewnienia w tym temacie padały. - Podziwiam przekonanie, że mieliśmy te pieniądze. One były na pewno na początku, ale później ich pozyskanie zawisło na włosku – mówił Michał Litwiniuk. - Prowadzimy rozmowy z ministerstwem.

Wynik tych rozmów? Miasto otrzymało pod koniec września pismo z ministerstwa sportu z zapewnieniem o utrzymaniu dotacji. Jednak do dokumentu dołączony był aneks. - Podpisaliśmy go i odesłaliśmy do ministerstwa. Czekamy na sygnowanie go przez drugą stronę. Stąd sformułowanie o etapie aneksowania umowy - dodaje wiceprezydent Maciej Buczyński.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Alka
Alka 17.10.2019, 05:48
Niech Stefaniuk dolozy stadionu.Rozgrzebal niech dokonczy dziela.
Prawdziwy kibic
Prawdziwy kibic 16.10.2019, 21:41
Budowa stadionu w chwili obecnej jest zbędna. Sam z chęcią poszedłbym z synem na mecz. Niestety mogę jeddynie pomarzyć.Nie zabiorę dziecka imprezę, na której banda sprytnych inaczej osób podajacych się za kibiców, zachowujacych się jak stado neandertalczykow goniących chorego lub rannego mamuta , udaje że przyszła obejrzeć widowisko sportowe, a w rzeczywistości tylko drze ryja i to jeszcze nie potrafiąc używać poprawnej .Nie chce aby dziecko utraciło możliwość czerpania przyjemności z piękna i fascynacji jaka może towarzyszyć ogladaniu rywalizacji dwóch piłkarskich drużyn...
G9sc
G9sc 16.10.2019, 19:51
Prezydent z PO i kasy nie ma

Pozostałe