Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 8 maja 2024 06:30
Reklama
Reklama

Kto powinien zrobić szkolenie z pierwszej pomocy?

Pojęcie pierwszej pomocy powinno być bliskie nie tylko osobom, które na co dzień zajmują się ratowaniem ludzkiego życia. Idąc tym tropem, umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy nie mogą też być domeną jedynie kierowców, którzy uczą się ich w czasie zdawania kursu na prawo jazdy. Podstawowe zasady ratowania ludzkiego zdrowia i życia musi znać każdy, kto nie chce być biernym uczestnikiem niebezpiecznych sytuacji. Odpowiedzią na takie potrzeby są organizowane szkolenia z pierwszej pomocy. Kto powinien rozważyć kurs KPP?
Kto powinien zrobić szkolenie z pierwszej pomocy?

Szkolenie z pierwszej pomocy dla osób prywatnych

Sytuacja zagrożenia życia lub zdrowia innej osoby może nas spotkać dosłownie wszędzie. Można być świadkiem takiego zdarzenia nie tylko na ulicy, na poczcie czy w sklepie, ale także w zaciszu własnego domu. W trosce o bezpieczeństwo innych warto więc znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zdobycie takich umiejętności oferuje Centrum Ratownictwa, które organizuje regularnie szkolenie KPP w największych miastach Polski. Kurs KPP skierowany do osób prywatnych to aż 66 godzin zajęć. Szkolenie z pierwszej pomocy obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, podczas których kursanci poznają najważniejsze zasady ratowania życia i zdrowia.

Ile kosztuje kurs pierwszej pomocy?

W przypadku osób prywatnych zapisujących się na kurs, koszt szkolenia to 950 zł. W ramach tej kwoty organizowane są nie tylko zajęcia teoretyczno-praktyczne. Kursanci mają do dyspozycji dostęp do Strefy Klienta znajdującej się na stronie internetowej organizatora. Osoby biorące udział w szkoleniu otrzymują także pełen pakiet materiałów szkoleniowych, dostęp do wykorzystywanych w trakcie kursu prezentacji oraz kursy e-learningowe.

Kurs pierwszej pomocy dla firm – dlaczego warto w nim uczestniczyć?

Szkolenie z pierwszej pomocy powinno także zainteresować właścicieli przedsiębiorstw. Uczestnictwo w kursie daje bowiem firmie wiele możliwości. Przede wszystkim pozwala przeszkolić swoich pracowników w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a to realnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa pracowników podczas wykonywania służbowych obowiązków. Kurs pierwszej pomocy dla firm to także pierwszy krok do stworzenia w zakładzie pracy Zakładowego Zespołu Ratownictwa, czyli grupy osób, które w razie zaistnienia niebezpiecznej sytuacji, będą odpowiedzialne za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie wstępnej akcji ratowniczej.

KPP – oferta dla służb mundurowych

Pracownicy służb mundurowych to specyficzna grupa osób, która podczas wykonywania służbowych obowiązków szczególnie często uczestniczy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Z tego też powodu umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle istotna. W Centrum Ratownictwa szkolenia dla służb mundurowych prowadzone są przez specjalistów w swojej dziedzinie: lekarzy, ratowników medycznych oraz psychologów. Tak doświadczony personel potrafi przygotować każdego pracownika służby mundurowej do niejednego niebezpiecznego zdarzenia, które może się przytrafić w trakcie pracy.

Szkolenie KPP a praca w Straży Pożarnej

Kolejnym zawodem, który niemal codziennie styka się z niebezpiecznymi dla zdrowia i życia sytuacjami jest strażak. Umiejętności zdobyte podczas szkolenia z KPP pozwalają każdemu funkcjonariuszowi Straży Pożarnej radzić sobie w trudnych sytuacjach. Po kursie każdy strażak potrafi nie tylko zabezpieczyć miejsce wypadku, ale też zdiagnozować uraz ciała, wykryć symptomy chorobowe czy prawidłowo zastosować sprzęt niezbędny do ratowania życia.

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – jakie uprawnienia można zdobyć?

Każde szkolenie z pierwszej pomocy kończy się państwowym kursem teoretyczno-praktycznym. Pozytywny wynik testu jest równoznaczny z otrzymaniem tytułu „Ratownika”, który ważny jest na okres trzech lat. Określa to art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 roku (treść ustawy można sprawdzić na rządowej stronie Sejmu).
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WlodarzTreść komentarza: I wszyscy zgodnie zaglosowali:) 2 rodzaje dodatku- żarty. 20 tys zł w takiej bidocie dookoła to bezczelność. Oczekiwałbym wojta który zarabia 3 najniższe krajowe przynajmniej na początku kadencji a potem oczywiście gdyby zaczął się wykazywać można mówić o podwyżkach. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze jeżeli takie są dzialania.Data dodania komentarza: 07.05.2024, 07:48Źródło komentarza: Gmina Biała Podlaska: Ustalili wynagrodzenie wójtaAutor komentarza: czy→łłOTreść komentarza: Kiedy Ludzie, czegoś potrzebują, Pojawia się, tajemnicza i niespodziewana. Bociany? Te już nie odlecą. Dobro i Zło, są związane, nawet definicją, jeśli wiesz, o czym piszę.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 15:33Źródło komentarza: Kochają bociany i dają im dom. Niezwykłe miejsce w RakowiskachAutor komentarza: Wieś PodlaskaTreść komentarza: Pewne osoby ... nie potrafiły w przeszłości w wielu sytuacjach zachowywać się z empatią do innych ludzi, więc współczuję teraz zwierzętom pod ich nieszczęsną "opieką".Data dodania komentarza: 06.05.2024, 00:27Źródło komentarza: Kochają bociany i dają im dom. Niezwykłe miejsce w RakowiskachAutor komentarza: kibicTreść komentarza: ośmieszacie tylko klub i miasto, sportowo i organizacyjnieData dodania komentarza: 05.05.2024, 14:33Źródło komentarza: Szósty mecz bez wygranej z rzęduAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Rozpiska zlotu jest fatalna, żadnej reklamy, plakatu, co będzie na tym WORD ? Chyba sobie daruję.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 23:04Źródło komentarza: Rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Znamy plan wydarzenia
Reklama
Reklama