Ludzie z pasją: Reżyser z rock&rollowym pazurem 

  • 04.12.2019, 22:52
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Ludzie z pasją: Reżyser z rock&rollowym pazurem  Kamila Markiewicz-Lubańska
Jest energiczny i wesoły. 20 lat temu wyjechał do stolicy za miłością i wtedy zaczęła się jego wielka przygoda z telewizją. Dziś ma powód do dumy. Na kinowe ekrany wchodzą w grudniu 2 filmy. Podczas ich kręcenia pełnił funkcję drugiego reżysera. Wojtek Andrzejuk, który pochodzi z Łomaz, to człowiek z pasją i pomysłami, który ciągle goni za marzeniami!

Wojtek Andrzejuk od najmłodszych lat przejawiał zdolności aktorskie. Z sentymentem mówi o latach młodości, kiedy to brał udział w szkolnych przedstawieniach i marzyła mu kariera muzyczna. - Pierwszy swój zespół założyliśmy z kolegami na cmentarzu w Łomazach, 30 lat temu, bo w 1989 r. Kapela poza kameralnym koncertem w łomaskim kinie i na urodzinach mojej dziewczyny Małgosi, a obecnie żony, która nota bene pochodzi z Wisznic, nie zagrała koncertu - wspomina. Był to dla niego czas artystycznych poszukiwań. - Uczyliśmy się wtedy grać i szukaliśmy stylu. Czuliśmy, że mamy jeszcze czas na rozwinięcie muzycznych skrzydeł - wyjaśnia. Plany młodzieńcze młodego pasjonata muzyki pokrzyżował jednak los, który ułożył własny scenariusz. – W 1991 r. stwierdziłem, że muszę coś w życiu zmienić, a wiosną 1992 r. wyjechałem z Gosią do Warszawy. Tam szybko poznałem Wojtka Pogorzelskiego z Oddziału Zamkniętego. Pokazał mi, co to jest prawdziwy rock&roll – śmieje się artysta. – Jednak podczas wspólnego grania okazało się, że mam duże braki i muszę się jeszcze wiele nauczyć, by zostać basistą Oddziału Zamkniętego. Dlatego postanowiłem rozpocząć naukę w szkole muzycznej.

W międzyczasie nabywał doświadczenia jako pracownik techniczny na wielu festiwalach czy pojedynczych koncertach. Na jednym z nich poznał Jacka Kościuszko, wybitnego realizatora wideoklipów w Polsce. – On mnie zaraził tworzeniem obrazu i muzyka poszła na bok, ale przecież teledyski się kręci się dla zespołów, więc de facto zostałem w branży – zaznacza.  Jak to często bywa, karierą aktora rządził przypadek. Otóż jego żona, Gosia, pracowała jako fotomodelka i chodziła na różne castingi. Kiedyś pojechał na taki casting. Tam wypatrzył go jeden z producentów i zaprosił na próbne zdjęcia do nowego serialu, a następnie zaproponował współpracę. Niedoświadczony aktor szybko poczuł smak porażki. – Tylko po trzech odcinkach przestano kręcić serial. Jednocześnie dostałem od ówczesnego agenta propozycję zagrania epizodu w znanych serialach „Klanie”, „Samym życiu” i „Plebani”. Spodobało mi się to, więc szybko się zapisałem do kilku agencji aktorskich. Ale aktorstwo było jak z gra na basie – szybko okazało się, że muszę pracować nad sobą. Zapisałem się więc na warsztaty teatralne oraz prywatne lekcje u reżyser Teresy Kotlarczyk. Dzięki temu podszkoliłem swój warsztat – mówi.

Cały artykuł przeczytacie w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 grudnia

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ola
Ola 06.12.2019, 08:59
Zrobił wspaniały teledysk z Markiem Piekarczykiem, szukajcie na YT Bracie mój nieznajomy się utwór nazywa :) i w naszym ZK w Białej klip do kultowej piosenki Czarny chleb i czarna kawa zespołu Hetman.

Pozostałe