Powiat bialski: W powiecie nie było czasu na nudę

  • 08.01.2020, 10:06
  • Paulina Chodyka
Powiat bialski: W powiecie nie było czasu na nudę
Już po raz kolejny odbyła się uroczysta Gala Kultury, podczas której podsumowano wszelkie inicjatywy przeprowadzone w ubiegłym roku przez ośrodki kultury, biblioteki i inne instytucje. W tym roku miała wyjątkowy charakter, bo połączono ją z podsumowaniem Roku Kultury Ludowej w powiecie.

Gala to przede wszystkim okazja, by podziękować artystom, władzom samorządowym, pracownikom instytucji kultury i działaczom kultury za ich wkład w tworzenie, upowszechnianie i mecenat nad kulturą, a także dziedzictwem niematerialnym powiatu bialskiego. – To świetna okazja, by podziękować i nagrodzić wszystkie osoby, które przez cały rok angażowały się w życie kulturalne naszego samorządu, które dbają o naszą tradycję i nasze korzenie. Powiat bialski jest rozpoznawalny nie tylko w Polsce, ale poza granicami kraju m.in. dlatego, że mamy tutaj wspaniałe osoby, które działają na rzecz promocji kultury i dla jej dobra - podkreślał starosta Mariusz Filipiuk.

W tym roku gospodarzem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim. Galę wspaniałymi występami rozpoczęli młodzi i utalentowani Zuzanna Pikacz i Mateusz Łopaciuk. Uczestnicy wysłuchali także tradycyjnych pieśni ludowych oraz kolęd w wykonaniu Zespołu Ludowego „Pawłowianki” z Nowego Pawłowa, Zespołu Śpiewaczo-Obrzędowego z Jakówek, Zespołu „Studzianczanie” ze Studzianki i „Pohulanka” z Kopytnika, a także Ludowego Zespołu Śpiewaczego "Dobrynianki" z Dobrynia Dużego. Na zakończenie można było zapoznać się z zaprezentowanymi na wystawie pracami członków działającego w ośrodku Klubu Twórców Rękodzieła Artystycznego. 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 stycznia

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe