Serpelice: Zimowe ferie ze strażakami

  • 19.02.2020, 10:18
  • Joanna Gąska
Serpelice: Zimowe ferie ze strażakami
O tym, że ferie ze strażakami to świetna zabawa i niezapomniana przygoda, po raz kolejny przekonały się miejscowe dzieci, które uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez pomysłowych druhów z OSP. W realizację projektu zaangażowała się również Gminna Biblioteka Publiczna w Sarnakach. Słowo Podlasia sprawowało patronat medialny nad wydarzeniem.

Druhowie z miejscowej OSP już wielokrotnie udowodnili, że są siłą napędową wszelkich działań społecznych, kulturalnych i edukacyjnych na terenie Serpelic i całej gminy. To dzięki ich staraniu odbywają się pikniki rodzinne i integracyjne, strażacy angażują się też we wszelką aktywność społeczną i przede wszystkim dzielnie stoją na straży bezpieczeństwa.

 

Tegoroczna edycja wydarzenia rozpoczęła się od przypomnienia zasad udzielania pierwszej pomocy i tradycyjnej już rozgrywki w grę "Mali Ratownicy". - Sprawia ona, że dzieci chętniej zdobywają cenną wiedzę, angażują się w wykonywanie poleceń, uczą się opatrywania ran czy resuscytacji - relacjonuje druh Sławomir Gac z OSP Serpelice. 

W organizacje zajęć zaangażowali się również pracownicy sarnackiej książnicy. Przeprowadzili oni ciekawe zabawy podczas których, dzieci przypomniały sobie o zagrożeniach podczas korzystania z komputera i Internetu. Ferie ze strażakami to też masa konkursów, podczas których dzieci m.in. odgadywały nazwy sprzętów używanych przez strażaków. O nagrody zadbała Gminna Biblioteka. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z  18 lutego

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe