Co to jest restrukturyzacja kredytu?

  • 01.02.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Co to jest restrukturyzacja kredytu?
 

Jak wszyscy wiemy, dług może być przytłaczającym tematem dla firm, które muszą się z nim zmagać. Musi być spłacany regularnie i nie jest skalibrowany w oparciu o środowisko biznesowe. Niezależnie od tego, wierzyciele spodziewają się, że zostaną spłaceni w całości i na czas - są uprawnieni do tych płatności. Jeśli ich nie otrzymają, bankructwo może skutkować przejęciem przez wierzycieli:

 

  • aktywów firmy

  • nieruchomości

  • kapitału firmy

 

Jednak nie musi tak być – i tym płynnym sposobem czas przejść do kluczowych korzyści wynikających z restrukturyzacji kredytu. Jednak pierwsze należy posiadać wiedzę: co to jest restrukturyzacja kredytu? Więcej na ten temat znajdziesz na https://www.banksecrets.eu/sv/– tutaj wprowadzenie:


Restrukturyzacja kredytu – co to?


Mówiąc najprościej: restrukturyzacja kredytu to modyfikacja warunków posiadanej pożyczki realizowana w ten sposób, by dostosować ją do aktualnych możliwości kredytobiorcy ( w tym przypadku biznesowego).

Jeden ze sposobów restrukturyzacji zadłużenia pozwala na mniejsze spłaty odsetek. Jak wiemy odsetki to regularne płatności, które są kosztowne dla firmy, a równocześnie nie przynoszą żadnych korzyści podstawowej działalności firmy. W rzeczywistości jest to zazwyczaj najważniejszy punkt negocjacji, gdy dochodzi do restrukturyzacji kredytu. I tak - wierzyciele, którzy chcą uniknąć ciągnących się w nieskończoność starań o spłatę długu, często są skłonni obniżyć spłatę.

Oczywiście, negocjacje są trudne – bo z drugiej strony wierzyciele mogą grozić przejęciem spółki poprzez ogłoszenie upadłości i przejęcie kontroli nad rachunkami bankowymi w celu uzyskania gotówki. Ale zwykle nikt nie chce tego rezultatu, więc płatności są zwykle ustalane na niższą stawkę.


Restrukturyzacja kredytu – jakie zmiany?

Restrukturyzacja kredytu może też obejmować np. zmianę harmonogramu spłat czy okresu spłaty. Wreszcie, restrukturyzacja pozwala zarządowi pozostać w biznesie, dzięki czemu mają możliwość sprawdzić zmiany uzgodnione z kredytodawcami, bez konieczności ogłaszania upadłości i przejęcia. Teraz nie musisz już szukać odpowiedzi na pytanie: co to jest restrukturyzacja kredytu? Ale korzystając ze zdobytej wiedzy zacząć bardziej dbać o zdrowie finansowe swojej firmy.

https://zw.pl/news/jak-poprawnie-zlozyc-reklamacje-w-banku,139313

https://www.lubelska.tv/wiadomosci/s/3659,czym-jest-karta-internetowa-i-jakie-sa-jej-korzysc

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: