Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 10:55
Reklama
Reklama

BIAŁA PODLASKA: Wciąż nie ma gdzie parkować

Od czasu, gdy radny Henryk Grodecki zawnioskował o pieniądze na budowę parkingu przy kompleksie AP TOP 54 mija drugi rok. Pieniądze przechodzą z budżetu do budżetu, raz pula wzrasta, raz maleje, ale w terenie żadnych prac nie widać. Projekt z budowy parkingu rozrósł się do modernizacji całego niemal kompleksu i czeka na pieniądze z ministerstwa sportu. – Rozpoczęcie inwestycji zaprzepaści szanse na dotację – twierdzi wiceprezydent miasta, a tymczasem o miejsca parkingowe przy boiskach walczą mieszkańcy okolicznych bloków z dojeżdżającymi na treningi.
 BIAŁA PODLASKA: Wciąż nie ma gdzie parkować

Autor: Adam Trochimiuk

W 2019 roku radny ZP, Henryk Grodecki zawnioskował do rady o zabezpieczenie w budżecie 200 tys. zł na budowę dodatkowego parkingu przy kompleksie AP TOP 54. Tak się stało, ale już kilka miesięcy później z tej kwoty zdjęto 150 tys. zł., pozostałą część pozostawiając na stworzenie projektu. Gdy radni dyskutowali na temat budżetu na obecny rok, radny Grodecki wniósł pod obrady poprawkę, by w budżecie na 2020 rok zaplanować kwotę 230 tys. zł na inwestycję związaną z parkingiem przy TOP 54. Usłyszał, że należy poczekać co najmniej do maja tego roku, by dać czas miastu na stworzenie dokumentacji związanej z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i koncepcją architektoniczną. Na początku 2020 roku radni ZP wyszli więc z nowym pomysłem. Henryk Grodecki wraz z klubowym kolegą w radzie miasta, Markiem Dzyrem skierowali pismo do prezydenta miasta, dając pod rozwagę możliwość przystąpienia do programu pilotażowego, jaki ogłosiło ministerstwo sportu. Pojawiła się możliwość pozyskania 50-procentowego dofinansowania inwestycji związanej z boiskami sportowymi.

Program znalazł uznanie w oczach władz miasta, z tym że budowa parkingu to tylko niewielki jego element. Zakłada on bowiem głównie budowę zadaszeń na już istniejących obiektach, lub budowy całych boisk zadaszonych. Infrastruktura towarzysząca, typu parking jest tu dodatkiem. Ten dodatek w projekcie, zdaje się jednak być potrzeba naglącą. Ostatnio o inwestycję w miejsca parkingowe dopytywał władze miasta radny Jan Jakubiec (klub Biała Samorządowa). – Działacze klubowi dopytują co się w temacie dzieje. Widzę, że 50 tys. z inwestycji przeniesiono znów na kolejny rok. Moje pytanie więc brzmi, czy nie można chociaż rozpocząć tej inwestycji? – apelował radny. - Ja też jestem w stałym kontakcie z trenerami i rodzicami. Wszyscy mają świadomość, że przygotowujemy się do realizacji bardzo śmiałego przedsięwzięcia. W ramach projektu zawarto również budowę zaplecza organizacyjno-sanitarnego – ripostował prezydent Michał Litwniuk. – Działamy zgodnie z filozofią, że trzeba wykorzystywać dotacje z zewnątrz. Konkurs Ministerstwa Sportu ma zostać rozstrzygnięty do końca roku. Późna jesień nie będzie oczywiście czasem na rozpoczynanie realizacji inwestycji, stąd nastąpiło przesunięcie środków na rok kolejny.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 13 października

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama