Wielkie brawa dla Podlasia!

Piłkarze Podlasia Biała Podlaska z wielką determinacją walczą o utrzymanie w trzeciej lidze. Na swoim boisku ze sztuczną murawą pokonali tym razem spadkowicza z drugiej ligi, Stal Stalowa Wola, i zasłużyli na wielkie brawa. Na wyjeździe z Wólczanką Wólka Pełkińska walczył inny nasz trzecioligowiec, Orlęta Radzyń Podlaski.

Autor: Stal Stalowa Wola

Podlasie Biała Podlaska – Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Chmielewski 12, 1:1 Kacper Piechniak 50, 2:1 Jarosław Kosieradzki 56.

Podlasie: Krasowski – Salak, Kosieradzki, Nieścieruk, Archipow (90+2 Całka), Wojczuk, Kobza, Andrzejuk, Kocoł (72 Łęcki), Dmitruk (62 Zabielski), Chmielewski (72 Martynek).

Podlasie objęło prowadzenie w 12 minucie, gdy z pola karnego trafił Mariusz Chmielewski. Wyrównał Kacper Piechniak, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 56 minucie z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Kamil Kocoł, zza pleców obrońców wyskoczył Jarosław Kosieradzki  i skierował futbolówkę do siatki. - Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa - mówi Kamil Bartoszuk, drugi trener Podlasia. - To był ciężki mecz, my przedłużyliśmy dobrą passę, w trzech pierwszych ligowych meczach w tym roku zdobyliśmy 7 punktów.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Krzysztof Pietluch 6, 1:1 Damian Kołtunowicz 65, 2:1 Jan Peda 79.

Orlęta: Rojek – Wiatrak, Fiedeń, Myszka, Rycaj, Nowosadko (75 Welman), Idzikowski, Kobiałka, Kalita (82 Kleber), Bożym (58 Kołtunowicz), Maj.

W meczu rozegranym na boisku w Stalowej Woli Wólczanka objęła prowadzenie już w 6 minucie, po celnej główce Krzysztofa Pietlucha. Orlęta miały potem kilka świetnych okazji do wyrównania, a dopięły swego w 65 minucie, gdy Damian Kołtunowicz z pola karnego posłał piłkę do siatki. Wydawało się, że nasi pójdą za ciosem, ale w 79 minucie drugiego gola zdobył zespół z Wólki Pełkińskiej, gdy efektownie przymierzył Jan Peda.

Więcej w najbliższym, papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia.

OFM 15.03.2021 19:15
Wielkie brawa ! Siłą drużyny Podlasia jest...drużyna, potrafią podnieść się po ciosach i sami takie ciosy wyprowadzają. Wiem, to dopiero początek drogi o utrzymanie, ale jaki piękny odcinek tej drogi już wybudowali...

Autor komentarza: jaTreść komentarza: ruscyData dodania komentarza: 18.05.2024, 20:58Źródło komentarza: Trwa drugi dzień akcji gaśniczej lasu w Wiskach. Czy to podpalenie?Autor komentarza: zodowolonyTreść komentarza: Super, koniec obstrukcji, niech nie wracaja.Data dodania komentarza: 18.05.2024, 20:52Źródło komentarza: Biała Samorządowa kończy dotychczasową działalnośćAutor komentarza: Clark GriswaldTreść komentarza: Brakuje najważniejszej informacji: czy Łoś był trzeźwy. Brakuje też innej, kto został ukarany mandatem karnym? Łoś, leśniczy, nieboszczyk przed zarejestrowaniem zgonu w USC?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 14:54Źródło komentarza: Tragiczny finał zderzenia z łosiem. Nie żyje mężczyznaAutor komentarza: Rafuś Bezpłodny MyśliwyTreść komentarza: Jest tych łosiów zatrzęsienie . Dlaczego ta cała zgraja Myśliwców (myśliwych ) nie strzela do Łosiów a ich mięso nie wpier*ala w kiełbasy ? Zapewne dlatego , że mięso łosia jest nie dobre na kiełbasy lepiej sptrzelić sarenkę i dziczka . Nie strzelają dlatego , że jest zakaz strzelania do łosi ale jest też zakaz strzelania do jeleni patrząc przez noktowizor a niektórzy strzelają . Dlatego jeżdzę w nocy przez tereny leśne max 60 km/h .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:55Źródło komentarza: Tragiczny finał zderzenia z łosiem. Nie żyje mężczyznaAutor komentarza: grażynaTreść komentarza: już dawno tą babe powinni wyrzucić a kontrole to powinna przeprowadzić prokuraturaData dodania komentarza: 17.05.2024, 02:03Źródło komentarza: Prezydent wypowiedział pracę dyrektorce MOPS