Wśród mężczyzn złoty medal zdobył Arkadiusz Gardzielewski (Śląsk Wrocław) z nowym rekordem Polski: 2 godziny, 10 minut i 31 sekund. A wśród pań mistrzynią Polski została Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn), która z kolei wyrównała rekord Polski z czasem 2:26.08. Druga była Angelika Mach (AZS UMCS Lublin) - 2:27:04, a trzecia reprezentująca AZS UMCS Lublin Izabela Paszkiewicz, z rekordem życiowym 2:28.10. Cała trójka wypełniła minimum olimpijskie (wskaźnik na igrzyska to 2:29.30).
Kto poleci na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zaplanowane od 23 lipca do 8 sierpnia? Każdy kraj ma prawo wystawić maksymalnie po trzech reprezentantów wśród mężczyzn i kobiet. Wcześniej wśród pań minimum olimpijskie wypełniła Karolina Nadolska z AZS UAM Poznań, która w 2019 roku w Hanowerze uzyskała czas 2:27.43. Najlepszymi czasami legitymizują się więc obecnie Lisowska, Mach i Nadolska, ale ta ostatnia nie wystartowała w mistrzostwach Polski. Zgodnie z regulaminem ostateczną decyzję o powołaniu do reprezentacji olimpijskiej podejmuje zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego na wniosek zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ten będzie brał pod uwagę dyspozycję zdrowotną, dyspozycję startową, pozycję w rankingu World Athletics, miejsce uzyskane podczas mistrzostw Polski, start we wcześniejszych imprezach rangi międzynarodowej. - My nieustannie trzymamy kciuki za Izę. Zasłużyła na udział w Igrzyskach jak mało kto – komentuje Krystyna Pucer z Klubu Olimpijczyka w Terespolu.





![Zalesie. Przedszkolaki dekorowały pierniki [ZDJĘCIA] Zalesie. Przedszkolaki dekorowały pierniki [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-zalesie-przedszkolaki-dekorowaly-pierniki-zdjecia-1765796280.jpg)
![Rossosz. Mieszkańcy zasiedli do wigilii [ZDJĘCIA, FILM] Rossosz wigilia kiermasz](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-rossosz-mieszkancy-zasiedli-do-wigilii-zdjecia-film-1765795122.jpg)



![Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [14-12-2025] Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [14-12-2025]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-odeszli-do-wiecznosci-14-12-2025-1765697551.jpg)


![Mikołaje Słowa Podlasia rozdali prezenty! [GALERIE ZDJĘĆ, WIDEO] Mikołaje Słowa Podlasia rozdali prezenty! [GALERIE ZDJĘĆ, WIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-mikolaje-slowa-podlasia-rozdali-prezenty-1765835068.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze