Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 12:35
Reklama

Chciał okraść sklep. Groził nożem ochroniarzowi

Do tymczasowego aresztu trafił 38-letni Ukrainiec, który chciał okraść jeden ze sklepów w Białej Podlaskiej. Pracownik sklepu przyłapał go jednak na gorącym uczynku i wezwał ochronę. Sprawca, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swój czyn sięgnął po nóż i zaczął grozić śmiercią ochroniarzowi.
Chciał okraść sklep. Groził nożem ochroniarzowi
Autor: Policja

W środę, 12 maja, wieczorem dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące sprawcy kradzieży sklepowej, który grozi nożem pracownikowi ochrony. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. W trakcie rozmowy ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony zauważył, jak nieznany mężczyzna zabiera z półek produkty, których w większości nie wyłożył przy kasie. Po tym próbował wyjść ze sklepu. Został ujęty przez pracownika ochrony i zwrócił wszystkie skradzione przedmioty. Zostały one wycenione na kwotę niemal tysiąca złotych.

- Mężczyzna jednak próbował uniknąć odpowiedzialności za swój czyn. By wydostać się ze sklepu odpychał i szarpał ochroniarza. Groził mu też pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż. A gdy pracownik schował się za drzwiami uderzał w nie niebezpiecznym tym niebezpiecznym przedmiotem. Sprawca zbiegł na teren osiedla, gdzie zatrzymany został przez policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. „Amatorowi cudzego mienia” nie pomogła zmiana ubrania, które wcześniej sobie przygotował. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Okazało się wówczas, że jest to 38-letni obywatel Ukrainy. Policjanci odnaleźli też nóż, który sprawca odrzucił w  trakcie ucieczki - relacjonuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze ustalili że nie jest to jedyny czyn, o który podejrzany jest 38-latek. Tego wieczora odwiedził bowiem jeszcze jeden sklep. Tam straty oszacowano na kwotę ponad 800 złotych.

W piątek, 14 maja, wobec 38-latka bialski sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za kradzież oraz stosowanie groźby bezprawnej grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RyszardTreść komentarza: Chyba kogoś przy wręczaniu Zasłużony dla Koła Bialczan złośliwie pominięto !!! To nie powinno się zdarzyć !!!Data dodania komentarza: 03.10.2022, 20:13Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: BialaninTreść komentarza: Jeśli mieszkańcy naszego miasta to bialanie to nazwa Koło Bialczan jest chyba nieaktualna.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieci
Reklama
Reklama
Reklama