Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 10:14
Reklama

Medal za medalem. Polacy w Tokio idą jak burza

Kolejne złote, srebrne i brązowe medale zdobywają w Tokio nasi sportowcy. W ciągu jednego dnia Polska w klasyfikacji olimpijskiej skoczyła o kilka oczek.
Medal za medalem. Polacy w Tokio idą jak burza
Wojciech Nowicki
Autor: PKOl

Lekkoatletyczny worek z medalami został rozwiązany jeszcze we wtorek. To tego dnia Anita Włodarczyk zdobyła złoto. Ale nie wszystko poszło gładko. W pierwszej kolejce młociarka rzuciła w siatkę ochronną. Tak samo zrobiła nasza druga reprezentantka w finale – Malwina Kopron. Szczęśliwie kolejne próby były lepsze. Ostatecznie Włodarczyk rzuciła w finale 75,49 m. i została mistrzynią olimpijską. Srebro było w zasięgu Kopron, bo osiągnęła 74,11 m., ale w ostatniej serii Chinka Zheng Wang rozdzieliła Polki na podium. Kopron zakończyła rywalizację z brązowym medalem.

Medalowa środa

W środę siódmy medal dla Polski zdobyły Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. To srebro w żeglarskiej klasie 470. W finałowym rejsie oczy kibiców były skierowane na Polki, Brytyjki i Francuzki. Wszystkie płynęły blisko siebie, a po dwóch nawrotach Skrzypulec i Ogar już wyprzedzały Francuzki, ale ostatecznie Polki na mecie zameldowały się jako czwarte. Mimo to, dzięki wynikom w poprzednich biegach, zdobyły olimpijskie srebro.

Nowy król młota

Kilka godzin później polscy kibice znów świętowali. Patryk Dobek zdobył brązowy medal w biegu na 800 metrów. Na metę dotarł z czasem 1:45.39 i dał się wyprzedzić dwóm Kenijczykom. Dobek to sportowe odkrycie tego sezonu. Jeszcze kilka miesięcy temu nie był biegaczem, tylko płotkarzem. Do zmiany konkurencji przekonał go jednak trener Zbigniew Król - szkoleniowiec współpracujący w przeszłości m.in. z wicemistrzem świata Adamem Kszczotem.

Niemal zaraz po sukcesie biegacza, podium zdominowali nasi młociarze. Po pięciu seriach finału prowadził Wojciech Nowicki, drugi był Norweg Eivind Henriksen a trzeci Paweł Fajdek. Kolejna seria miała przesądzić o ostatecznym wyniku, ale tylko utrwaliła dotychczasowe miejsca. Złoto dla Nowickiego, brąz dla Fajdka.

Niestety zawiedli nasi siatkarze. Mimo dobrego początku, przegrali spotkanie z Francuzami i zakończyli zmagania olimpijskie na ćwierćfinale imprezy.

Polska reprezentacja na Igrzykach Olimpijskich w Tokio ma na swoim koncie 10 medali. 3 złote, tyle samo srebrnych i 4 brązowe. To plasuje nas na 19 pozycji w ogólnej klasyfikacji.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama