Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:02
Reklama

Radzyń Podlaski: Dziesięć lat z najlepszymi gospodarstwami

To już dziesiąty finał konkursu Gospodarstwo Roku dla hodowców bydła mlecznego. W tym roku rywalizowało 1,2 tys. gospodarstw. Wśród finalistów znalazły się te, prowadzone przez rolników z naszego regionu.
Radzyń Podlaski: Dziesięć lat z najlepszymi gospodarstwami
Autor: fot. SM SPOMLEK

- Do sztandarowego konkursu Mleczarni Spomlek przystąpiło niespełna 1200 rolników będących członkami spółdzielni. Podzieleni byli na 3 grupy w zależności od ilości dostaw: gospodarstwo małe – dostawy mleka od 50 do 200 tys. l rocznie; gospodarstwo średnie – dostawy  do 360 tys. l rocznie i gospodarstwo duże – dostawcy powyżej 360 tys. l. Do finału weszło po 5 gospodarstw w każdej kategorii. W ostatnim etapie były one oceniane przez komisję złożoną z członków rady nadzorczej spółdzielni oraz dyrektora działu skupu. Na każdym z etapów punkty były przyznawane za dynamikę produkcji mleka, jakość, wydajność oraz aspekty związane ze zdrowotnością stada – informuje Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy Spomleku.

W pierwszej piątce gospodarstw małych znalazł się Aleksander Belniak, z Suchowoli (gm. Wohyń), którego działalność rolna zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Wśród najlepszych gospodarzy prowadzących gospodarstwo średnie znaleźli się Krystyna i Jarosław Juszczukowie z Ossowy (gm. Wohyń), zajmując drugą pozycję. Natomiast drugie miejsce wśród pięciu najlepszych gospodarstw dużych, członków spółdzielni, wywalczyli Renata i Mirosław Kocko z Wors (gm. Drelów). (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 3 sierpnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama