Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 21:49
Reklama

Czas wręczyć Niedźwiedzie Biznesu!

Odliczamy już ostatnie godziny do prestiżowej gali Niedźwiedzie Biznesu. W piątek 3 września, w Dworze Woskrzenice ogłosimy zwycięzców plebiscytu zorganizowanego przez Słowo Podlasia i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie. Honorowym patronem przedsięwzięcia jest Marszałek Województwa Lubelskiego.
Czas wręczyć Niedźwiedzie Biznesu!

Komisja Konkursowa właśnie przelicza, weryfikuje głosy i wybiera zwycięzców w każdej z kategorii: mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwo oraz inwestycja samorządowa. Kapituła wyłoni także firmy i osoby, do których trafią statuetki w kategoriach: Debiut Roku,  Innowator Roku,  Inwestor Roku, Ambasador Biznesu, Pracodawca Roku, Dobroczyńca Roku i Biznesmen Roku.

Nagrodę specjalną  przyzna też Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej, który na podstawie danych za miniony rok nagrodzi jedną z firm za aktywną działalność na rynku pracy i przeciwdziałanie bezrobociu.

Cieszę się, że możemy włączyć się w ten sposób w promocję lokalnego biznesu. To dla nas istotne, żeby dać przedsiębiorcom ważny sygnał, że urząd jest po to by im pomagać w rekrutacji pracowników i każdym aspekcie związanym z rynkiem pracy  podkreśla Marek Tichoruk, dyrektor bialskiego PUP.   

– Kapitułę stanowią przedstawiciele organizatorów konkursu, czyli Grupy Wydawniczej Słowo i Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Spłynęło do nas tysiące głosów oddawanych na kuponach i za pośrednictwem sms, czeka nas teraz dużo pracy. Na szczęście jest to wdzięczne zajęcie, jestem zbudowany odzewem środowiska na nasz plebiscyt. Cieszę się, że Niedźwiedzie Biznesu na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń biznesowych na południowym Podlasiu – mówi Piotr Pyrkosz, redaktor naczelny Słowa Podlasia.   

Show gwiazd
Do 3 września pozostało już niewiele czasu. Powoli odliczamy godziny i dopinamy ostatnie elementy scenariusza. A podczas gali naprawdę wiele będzie się działo. Dość zaznaczyć, że gwiazdą wieczoru będzie Stefano Terrazzino z zespołem. "Włoski wieczór", bo taki tytuł nosi program przygotowany specjalnie na tę okazję, to nie tylko największe włoskie przeboje ale i taneczne show, które będzie świetnym wstępem do tego co dziać będzie się na parkiecie w tę wyjątkową noc. A zabawa trwać będzie do białego rana! Uroczystą Galę Niedźwiedzi Biznesu, poprowadzą Piotr Palutkiewicz, dyrektor Departamentu Prawa i Legislacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Joanna Olęcka, dyrektor Biura Reklamy Słowa Podlasia. 

200 zaproszonych gości
O wysoki poziom dyskusji na tematy gospodarcze zadba sam prezes ZPP, Cezary Kaźmierczak. To dzisiaj jeden z największych autorytetów gospodarczych w kraju. W czasach PRL zaciekły opozycjonista, przez co został najmłodszym internowanym opozycjonistą w Polsce. W 2009 roku prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W latach  2005–2014 zasiadał w zarządzie Centrum im. Adama Smitha. Dziś piastuje funkcję prezesa ZPP.  

 Pochodzę z Łosic, dlatego żywo interesuję się tym, co dzieje się na Południowym Podlasiu. Utrzymuję stały kontakt z tutejszymi przedsiębiorcami. Cieszę się, że to grono podczas gali Niedźwiedzi Biznesu się powiększy. Z przyjemnością wręczę wyróżnienia laureatom i chętnie podzielę się swoją wiedzą i poglądami, ze wszystkimi zainteresowanymi  nie ukrywa Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Asystował mu będzie Tomasz Wróblewski, prezes prestiżowego Warsaw Enterprise Institute. Znamienitych gości będzie zresztą zdecydowanie więcej. W gali uczestniczyć będzie w sumie 200 osób, przedsiębiorców nominowanych do tytułu Niedźwiedzie Biznesu, sponsorów i przedstawicieli szeroko rozumianej władzy. Zaproszenia wystosowaliśmy do rządu i parlamentarzystów oraz wszystkich władz samorządowych na południowym Podlasiu: starostów powiatów, prezydentów miast, burmistrzów miast i gmin, wójtów gmin. 

Honorowy patronat nad naszym plebiscytem sprawuje Marszałek Województwa Lubelskiego.

 Cieszę się, że środowisko biznesu będzie miało okazję do spotkania podczas tak prestiżowej uroczystości, jaką jest gala Niedźwiedzi Biznesu. Wiem jak ważny jest dialog z przedsiębiorcami, którzy tworzą miejsca pracy, dają zatrudnienie i mają ogromny wpływ na rozwój regionu  mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. 

 W plebiscycie Niedźwiedzie Biznesu bierze udział kilkadziesiąt firm. Wśród nich są najwięksi gracze na rynku. Przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem, a to pokazuje, że na Południowym Podlasiu jest mnóstwo osób, które potrafią i chcą prowadzić biznes. Dzięki nim powstają nowe miejsca pracy, a region się rozwija. Warto ich docenić i uhonorować  dodaje na koniec Piotr Skerczyński, prezes zarządu Grupy Wydawniczej "Słowo", wydawcy Słowa Podlasia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama