Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 06:47
Reklama

Jesteście niesamowici! Dziękujemy!

Wielkim sukcesem zakończyła się licytacja na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu, która obyła się podczas Gali Niedźwiedzi Biznesu. Dzięki ogromnej hojności naszych gości udało się zebrać niebagatelną sumę, bo aż 54 120 zł. – Nie da się opisać radości, którą czuję. To jest szczęście mieć wokół siebie tak wrażliwe i wspaniałe osoby – komentuje, nie kryjąc wzruszenia dyrektor zalutyńskiego SOSW Bożena Guz. 
Jesteście niesamowici! Dziękujemy!
Autor: fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk

Do licytacji pracownicy ośrodka przygotowywali się od dawna. Po sukcesie aukcji z 2019 r. zorganizowanej na pierwszej Gali Niedźwiedzi Biznesu, kiedy to udało się zebrać ponad 20 000 zł, rozpoczęła się zbiórka fantów. Panie z ośrodka nie zawiodły i przygotowały fantastyczne rzeczy. A przedsiębiorców o wielkich sercach tego wieczoru nie brakowało. 

Sobotnią licytację z wdziękiem poprowadzili dyrektor Biura Reklamy Słowa Podlasia Joanna Olęcka oraz Piotr Palutkiewicz, dyrektor Departamentu Prawa i Legislacji w ZPP Warszawa. W eleganckim anturażu Dworu w Woskrzenicach, w blasku świec i przy włoskich piosenkach wykonywanych przez gwiazdę wieczoru Stefano Terazzino goście gali wzięli udział w niezwykłej i pełnej niespodziewanych zwrotów akcji licytacji. 

Lekcja tańca od Stefano

Jako pierwszą wystawiono indywidualną lekcję tańca ze Stefano Terazzino. Bez wahania kupił ją za 1 000 zł prezes Grupy Wydawniczej Słowo Piotr Skerczyński, który postanowił obdarować wyjątkowym prezentem córkę Karolinę. Zaraz potem pod młotek poszedł pobyt na planie zdjęciowym jednego z najbardziej popularnych polskich seriali "Na dobre i na złe", o który wytrwale walczył Janusz Kawka z firmy Koncept. Czy pan Janusz będzie miał okazję pokazać talent aktorski? Znając jego nieokiełznany temperament i zamiłowanie do serialu "Janosik" jesteśmy przekonani, że przed okiem kamery poradzi sobie doskonale!

Kuchnia Anny Lewandowskiej 

Z nie mniejszym zaangażowaniem przedsiębiorców, szczególnie pana Andrzeja Goławskiego z firmy Merkury Goławski i Alicji Pawluczuk z hotelu Polonia, odbyła się licytacja książki Anny Lewandowskiej "Zdrowe gotowanie by Ann" z autografem autorki. Książka ostatecznie trafiła za 500 zł w ręce pani Alicji Pawluczuk z hotelu Polonia, która zaprosiła zebranych do siebie na degustację potraw według przepisów Anny Lewandowskiej. 

Po kulinarnej lekturze przyszedł czas na jubileuszową płytę winylową De Mono z autografami członków zespołu. Amatorów dobrej muzyki było wielu, ale największym okazał się wójt gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, który wylicytował płytę za 2000 zł. I tu nastąpił niespodziewany zwrot akcji, bo wójt postanowił wpłacić deklarowaną kwotę i jednocześnie zwrócić płytę do ponownej licytacji. Wtedy to do zaciekłej rywalizacji przystąpili przedsiębiorcy z firmy Bracia Kurowscy oraz Monika Czapska-Zych z firmy Laktopol. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy to w ostatecznej rozgrywce zwyciężyli Bracia Kurowscy. Płyta osiągnęła wartość aż 4000 zł!

10 tysięcy za "Felicita"

Wydawało się, że już nic zaskakującego nie może się wydarzyć. Przystąpiono do kolejnej licytacji, w której do wygrania był praktyczny kurs języka francuskiego z dedykacją Beaty Pawlikowskiej oraz jej audiobook. W tej rozgrywce liderem okazał się Przemysław Sawoński z firmy Wipasz, który wylicytował audiobook za 700 zł. Książka znanej dziennikarki i podróżniczki, była zaledwie pretekstem tego co przedsiębiorca miał zamiar zrobić, bo odbierając wygrany fakt zadeklarował, że do siedmiuset dorzuca jeszcze 10 tysięcy złotych za solowy występ szefowej Biura Reklamy Słowa Podlasia i jej ponowną interpretację włoskiego szlagieru "Felicita", którym kilkadziesiąt minut wcześniej zrobiła furorę. Joannie Olęckiej zaparło dech z wrażenia, a cała sala nagrodziła gest Przemysława Sawońskiego owacją na stojąco!    

Zaskoczony szef telewizji 

O tym, z jaką energią walczono o fanty na tegorocznej licytacji w ramach Niedźwiedzi Biznesu świadczy też licytacja srebrnej płaskorzeźby ze złoceniami przedstawiającej Pałac Prezydencki, którą przekazała sama Para Prezydencka. Do boju o cenny fant stanęli dwaj przedsiębiorcy. Przedstawiciel firmy Petrodom z Białej Podlaskiej oraz Maciej Jaroszuk z firmy Green Office Ecologic z Łomaz. Panowie rozpoczęli gorącą walkę od 5 000 zł, podbijając stawkę i trzymając w napięciu zebranych na gali. Ostatecznie płaskorzeźbę sprzedano za 17 000 zł. Panowie zaskoczyli wszystkich, deklarując, że wpłacą łącznie wspomnianą kwotę. Co więcej, zdecydowali się oddać płaskorzeźbę do SOSW w Zalutyniu.

Ich gest wzruszył dyrektora oddziału i redaktora naczelnego TVP Lublin Ryszarda Montusiewicza, który dołączył się do akcji, obiecując obu przedsiębiorcom przygotowanie i emisję na antenie TVP Lublin spotów reklamowych ich firm oraz reportaż o SOSW w Zalutyniu.

Wieczór pełen emocji

Ale to nie wszystko, życzliwych gestów na rzecz podopiecznych ośrodka było tego wieczoru więcej! Przykładem jest anonimowy zwycięzca koszulki Tomasza Majewskiego z autografami polskich olimpijczyków z Tokio. Przedsiębiorca oddał cenny fant do ponownej licytacji. Ostatecznym właścicielem gadżetu został wójt gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, znany z zamiłowania do sportu. Jako ostatnie fanty wystawiono płytę Kultu z autografem Kazika Staszewskiego, którą zakupił za 2500 zł Krzysztof Łajtar z ZPP Podlasie, oraz książkę Elżbiety Dzikowskiej z dedykacją, która za 3500 zł trafiła w ręce właściciela tartaku Bronek Mieczysława Bronisza

Pięknie dziękujemy!

Pracownicy SOSW w Zalutyniu przygotowali dla uczestników gali miłą niespodziankę. Na scenie wystąpiła jedna z podopiecznych ośrodka Aleksandra Suwalska, która zaśpiewała dwie piosenki. Na sprzedaż wystawione też był obrazy i rzeźby lokalnych artystów. Cieszyły się one wielkim zainteresowaniem i sprzedały się za następujące kwoty: 800 zł (Krzysztof Kamiński Usługi Blacharsko-Lakiernicze), 1 000 zł (Ewa Czerwińska z ZPP), 2 000 zł (Monika Czapska-Zych z Laktopolu), 800 zł (Roman Bodziak z Horyzontu), 600 zł (Sławomir Dymowski IBF Budownictwo), 400 zł (Jan Stefaniuk z Heliosa) 320 zł (anonimowy darczyńca).

– Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się wesprzeć nasz ośrodek. Jesteśmy wzruszeni. Pieniążki wpłyną na konto Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego "Żyć godnie", które pomaga w prowadzeniu ośrodka. Za te środki stworzymy park rowerowy, zakupimy rowery dla naszych dzieci. W dobie pandemii rehabilitacja na powietrzu jest dla nich bardzo ważna – podkreśla dyrektor Bożena Guz. – Życzę wszystkim uczestnikom aukcji i gali samych sukcesów. Serdeczne podziękowanie kieruję też do osób, dzięki którym odbyła się licytacja. W sposób szczególny chciałabym podziękować prezesowi ZPP Podlasie Tadeuszowi Konaszukowi i redaktorowi naczelnemu Słowa Podlasia Piotrowi Pyrkoszowi. To, co się działo na aukcji, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Jestem wdzięczna i dumna z naszych przedsiębiorców. Tym bardziej, że mają za sobą trudny pandemiczny rok. Mimo to pokazali, że w każdej sytuacji są gotowi pomagać innym i to jest wzruszające –  podsumowała dyrektor ośrodka. 

Goście gali wylicytowali:

Lekcja tańca ze  Stefano Terrazino – 1 tys. zł

Pobyt na planie serialu „Na dobre i na złe” – 1500 zł

Książka Anny Lewandowskiej „Zdrowe gotowanie by Ann” – 500 zł

Płyta winylowa De Mono z autografami członków zespołu – 6000 zł

Praktyczny kurs j. francuskiego i książka Beaty Pawlikowskiej – 10 700 zł

Srebrna płaskorzeźba przedstawiająca Pałac Prezydencki – 17 tys. zł;

Koszulka Tomasza Majewskiego z autografami olimpijczyków z Tokio – 5 500 zł

Płyta Kultu z autografami Kazika Staszewskiego i członków zespołu – 2 500 zł  

Książka Elżbiety Dzikowskiej „Tam gdzie byłam” z dedykacja – 3500 zł

Obrazy i płaskorzeźba lokalnych artystów – 5 920 zł

Łącznie: 54 120 zł

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama