Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 09:15
Reklama

Biała Podlaska: Duże straty po pożarze sali gimnastycznej

We wtorek, 19 października rano, doszło do pożaru sali gimnastycznej w budynku po byłej przychodni przy ul. Warszawskiej 14. W akcji gaśniczej udział brało 5 zastępów straży pożarnej. Kilkadziesiąt osób zostało ewakuowanych. Straty wstępnie oszacowano na 200 tysięcy złotych.
Biała Podlaska: Duże straty po pożarze sali gimnastycznej
Autor: fot. KM PSP Biała Podlaska

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali o godz. 9:00 we wtorek 19 października. Paliła się hala sportowa w budynku po byłej przychodni przy ul. Warszawskiej 14 w Białej Podlaskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że pożar powstał na hali sportowej i panuje na niej silne zadymienie. Około 50 osób z północnej części budynku znajdowało się już na zewnątrz budynku. Strażacy ewakuowali kolejne ok. 50 osób z pozostałych części budynku. Następnie zlokalizowali i ugasili pożar oraz poddali oddymieniu i przewietrzeniu część budynku, w którym wybuchł ogień. Okazało się, że paliły się materace sportowe oraz szmaty na powierzchni ok. 10 m2 w hali sportowej.

W całym budynku wykonano pomiary, które nie wykazały obecności mierzonych substancji szkodliwych. W akcji gaśniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, w tym 3 z JRG Biała Podlaska oraz 2 zastępy z OSP Sławacinek Stary oraz OSP Sidorki. Na miejscu zdarzenia obecny był Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskiej bryg. Tomczuk Artur.

Ogień strawił część parkietu i ścian, uległy one silnemu okopceniu, a uszkodzeniu uległ sufit, a także część sprzętu na siłowni. Okopcone zostało też pomieszczenie socjalne przy hali.

Nie udało się jeszcze ustalić prawdopodobnej przyczyny powstania pożaru. Straty zostały wstępnie oszacowane na kwotę ok. 200 tysięcy złotych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama