Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 14:25
Reklama baner reklamowy
Reklama

Podcięty bywa zawzięty. Za jazdę po pijanemu zasądzono mu już 15 lat

2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Taki wyrok, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie 3 dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów usłyszał 44-letni Michał R. Mężczyźnie za to samo zasądzono już 15 lat. Po zwolnieniu z aresztu, ponownie zasiadł za kierownicą. Od 31 grudnia do 2 stycznia jeździł kompletnie pijany po Terespolu. Dopiero za 3 razem odebrano mu samochód i odholowano na policyjny parking. 
Podcięty bywa zawzięty. Za jazdę po pijanemu zasądzono mu już 15 lat

Autor: fot. Archiwum/Policja

W październiku ubiegłego roku Michał R. tego samego dnia, w którym opuścił więzienie, gdzie odsiadywał karę za złamanie zakazów sądowych i jazdę po pijaku został pod Terespolem przyłapany na prowadzeniu auta na dwóch gazach. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

O jadącym bez uprawnień i pod wpływem alkoholu kierowcy powiadomił dyżurnego miejscowego komisariatu policji inny z uczestników ruchu. Mężczyzna pobił swój własny rekord, gdyż podobna sytuacja już raz mu się zdarzyła. Było to w listopadzie 2013 r. w Białej Podlaskiej. Jednak wówczas usiadł za kierownicą z 2 promilami dopiero po 10 dniach od wyjścia z zakładu karnego. Tym razem na wolności przebywał zaledwie 9 godzin, które z grubsza poświęcił na kupno auta za pieniądze otrzymane przy wypisie oraz wypicie 9 piw. 

Po wyroku wolność i swoboda

Po tym wyczynie został osadzony w areszcie tymczasowym, gdyż dodatkowo usłyszał zarzuty kierowania gróźb wobec osób, które wezwały policjantów. Ale 23 grudnia 2021 r., po wydaniu wyroku sąd zwolnił go z aresztu i oddał po dozór policji. Jak to było możliwe? W tym przypadku winne są przepisy, a raczej jeden ważny szczegół.

 W razie skazania oskarżonego tymczasowo aresztowanego na karę pozbawienia wolności sąd po wysłuchaniu stron wydaje postanowienie, co do dalszego stosowania tymczasowego aresztu. Tyle, że stosować tymczasowe aresztowanie można, jeżeli skazanemu wymierzono karę, co najmniej 3 lat pozbawienia wolności  wyjaśnia sędzia Roman Zazula, prezes Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej i przewodniczący wydziału wykonywania orzeczeń.

44-latka, mimo wielokrotnej recydywy i dokonania czynu zabronionego przed upływem 5 lat od odbycia kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne oraz dodatkowych zarzutów związanych z kierowaniem gróźb, skazano tylko na 2,5 roku. Sąd uwzględnił bowiem wniosek prokuratury o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia postępowania dowodowego, na co zgodził się też sam oskarżony. Ustalono, że za jazdę po pijanemu i złamanie dożywotnich zakazów będą to: 2 lata więzienia, 15 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej i kolejny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za groźby – 10 miesięcy pozbawienia wolności i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na okres 5 lat na odległość 50 m. Łączna kara pozbawienia wolności: 2 lata i 6 miesięcy z zaliczeniem okresu tymczasowego aresztowania.   

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 11 stycznia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

OFM 11.01.2022 11:10
Sprawa jest bardziej złożona, bo można też nazwać Prezydenta RP ,, debilem,, , można przejechać staruszkę na pasach itp. , i pozostać bezkarnym. Trzeba być tylko po ,,właściwej,, stronie politycznego i ideologicznego sporu, jaki trwa w polskim społeczeństwie. Kto na to pozwala, państwo czy sądy ?

Bartek Literat 11.01.2022 10:51
Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że państwo polskie działa tylko teoretycznie?

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama