Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:09
Reklama

Łosice: Coldmark to innowacyjne rozwiązania

Spotkanie opłatkowe zorganizowane przez firmę Coldmark, było okazją do podziękowania za dotychczasową współpracę kontrahentom i współpracownikom, skłoniło także do szerokiej dyskusji na tematy związane zarówno z aktualną działalnością firmy, jak i jej rozwojem oraz trendami w zakresie magazynowania i dostarczania ciepła. O nowych rozwiązaniach pozwalających na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynków i czasochłonności podejmowanych prac w tym zakresie rozmawiała z właścicielem firmy Markiem Grzesiukiem, Joanna Gąska.
Łosice: Coldmark to innowacyjne rozwiązania
Autor: fot. Joanna Gąska

Regionalny lider branży klimatyzacji – Coldmark - od lat wprowadza innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalające na kompleksową obsługę klienta indywidualnego i biznesowego. Firma świadczy usługi z zakresu montażu klimatyzacji oraz jej serwisu. Wszelkie działania nastawione są zawsze na oczekiwania klientów i skrojone na miarę ich potrzeb.

Dlaczego warto postawić na współpracę z Coldmark?

- Nasza firma od lat zajmuje się zakładaniem instalacji wentylacyjnych i rekuperatorów, z powodzeniem dostosowując się do wymogów oraz oczekiwań naszych klientów. Niewątpliwym atutem naszej firmy jest zespół pracowników składający się z młodych, kompetentnych i pełnych zapału profesjonalistów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, dostosowując wiedzę i umiejętności do aktualnych trendów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Mówi pan, że usługi dostosowujecie do potrzeb klientów, proszę więc powiedzieć na co wasi klienci mogą liczyć decydując się na współpracę?

- Klimatyzacja, wentylacja i rekuperacja to główne filary naszej oferty. Dzięki rekuperacji możemy zapewnić klientowi odzysk ciepła który w rezultacie znacząco wpłynie na zmniejszenie zużycia energii w jego gospodarstwie domowym, firmie czy biurze. System ten opiera się na zasadzie zgodnie z którą, powietrze wywiewane ze środka pomieszczenia, swoją temperaturą nagrzewa zimne powietrze nawiewane do wewnątrz. Warto wspomnieć, że urządzenia do rekuperacji mogą być częścią wentylacji, dlatego oferta usług łączy się w przypadku montażu rekuperatora. Nasza firma zajmuje się również montażem wspomnianych już urządzeń wentylacyjnych. Tylko prawidłowo działająca wentylacja jest w stanie zapewnić właściwą wymianę zużytego i zanieczyszczonego powierza w pomieszczeniach na świeże. Niewątpliwie rozwiązania te mają zastosowane zarówno w budynkach gospodarstw domowych jak i w dużych przedsiębiorstwach. Szczególnie niezbędne są w firmach zajmujących się produkcją, podczas której uwalniane są do powietrza substancje szkodliwe. Nasza firma zajmuje się również montażem systemu klimatyzacji. Zdajemy sobie sprawę, że tego typu inwestycje wymagają wysokich nakładów finansowych, dlatego dokładamy wszelkich starań by przy wykorzystaniu długoletniego doświadczenia i doskonałej znajomości systemów przedłużyć ich żywotność, tak by działały efektywnie oraz ekonomicznie. Nasi specjaliści zawsze służą radą w zakresie wyboru rodzaju urządzenia, które będzie optymalnie dostosowane do potrzeb i oczekiwań klienta. Dodatkowo jesteśmy w stanie dopasować jednostkę tak, by komponowała się z zamysłem aranżacji wnętrza danego obiektu. Klimatyzacja stała się w ostatnich czasach rozwiązaniem bardzo pożądanym i szeroko stosowanym, zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach przemysłowych, magazynach, chłodniach lub serwerowniach, gdzie tak istotne jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury powietrza potrzebnej do optymalnego działania urządzeń lub właściwego przechowywania produktów. Warto przy tym pamiętać o systematycznym serwisowaniu urządzeń, po to by działały one w pełnej sprawności jak najdłużej. Nasza firma oczywiście świadczy również i taką usługę – została skrojona tak by otoczyć klienta kompleksową opieką nie tylko w trakcie montażu urządzeń, ale również w czasie ich eksploatacji.

Dzisiejsze spotkanie wywołało dyskusję na temat rozwiązań dotyczących magazynowania i przekazywania ciepła, energii odnawialnej oraz oszczędności w kosztach eksploatacji urządzeń grzewczych i oszczędności energii. Szeroko dyskutowano o możliwościach jakie stwarzają pompy ciepła. Czy jest pan zwolennikiem tej technologii?

- Zdecydowanie jestem zwolennikiem technologii pomp ciepła. Warto przypomnieć, że urządzenia te rewelacyjnie wpisują się w przyjęte przez Unię Europejską wytyczne dotyczące dekarbonizacji Europy stanowiące fundament dalszego rozwoju energetyki opartej o OZE. Głównymi zaletami wynikającymi z montażu tych urządzeń są niskie koszty eksploatacji, znaczne oszczędności energii, a także możliwość wykorzystania odnawialnych lub odpadowych źródeł energii. Aż 75 procent potrzebnej do pracy energii pobierają z OZE, a tylko 25 procent z sieci. Pompy ciepła są nie tylko najbardziej ekologicznym, ale i najtańszym w eksploatacji źródłem ciepła. Dodatkowo praca takiego urządzenia jest w zasadzie bezszmerowa, a budynek w którym znajduje się pompa ciepła nie potrzebuje komina - co również obniża koszty jego budowy. Dzięki pompie ciepła nie musimy już tracić czasu na doglądanie i codzienne prace przy systemie grzewczym. Nie musimy też dbać o stałe zabezpieczenie surowców energetycznych takich jak węgiel, drewno, palet czy inne – a przy tym nie potrzebujemy miejsca do przechowywania tych surowców. Pompy ciepła to urządzenia małych rozmiarów, przez co system nie potrzebuje oddzielnego pomieszczenia, takiego jak kotłownia w przypadku pieca centralnego ogrzewania.

Wymienił pan zalety pomp ciepła, ale proszę wytłumaczyć na czym polega ten innowacyjny system.

- Energia cieplna pochodząca ze słońca magazynuje się w ziemi, w wodzie i powietrzu, jednak ma zbyt niską temperaturę aby mogła być bezpośrednio używana do ogrzewania. Dlatego do korzystania z nieprzebranych zasobów energii odnawialnej potrzebne jest odpowiednie nowoczesne wyposażenie techniczne. Urządzeniami, które są w stanie energię odnawialną pobrać i przekazać do budynku jednocześnie podnosząc jej temperaturę, nazywamy właśnie pompami ciepła. Ten rodzaj pomp pobiera energię z otoczenia i przekazuje ją na potrzeby ogrzewania danego obiektu.

Czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

- System jest niezwykle bezpieczny, nie wymaga też właściwie konserwacji. W tym przypadku nie istnieje ryzyko wybuchu – tak jak w przypadku pieca gazowego. Dodatkową zaletą jest też bezinwazyjność systemu - nie wydziela zapachu tak jak na przykład piec olejowy, pracuje cicho i może być instalowany także w pomieszczeniach użytkowych. Wprawdzie pompy ciepła podczas pracy korzystają z energii elektrycznej, lecz stanowi ona tylko procent w ogólnym bilansie energii. Nie można jednak zapominać, że urządzenie to nie jest wystandaryzowanym produktem, który jest identyczny dla każdego przyszłego użytkownika. Aby montaż pompy ciepła był opłacalny konieczne jest jej dobranie do indywidualnych potrzeb zarówno budynku, jak i inwestora.

Gdzie można zatem wykorzystać tę technologię?

- Energooszczędne i komfortowe w obsłudze pompy ciepła to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań służących nie tylko do ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej, ale i chłodzenia pomieszczeń. Zastosowanie pomp ciepła jest dość szerokie. Możemy je stosować we wspomnianym już ogrzewnictwie i klimatyzacji domów jednorodzinnych i pomieszczeń użytkowych, jak również w procesie uzyskiwania ciepłej wody użytkowej. Pompy stosowane są także w osuszaniu i podgrzewaniu powietrza basenowego oraz wody basenowej, a także w procesach odparowania roztworów i zagęszczenia soków, mleka czy farmaceutyków.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama